Prezydent Nowosielska pogratulowała małej bohaterce. Wizyta w szkole Olimpii Jastrzębskiej

4

Dzieci uczące się pierwszej pomocy wyglądają przesympatycznie, a zarazem pociesznie. Co te szkraby mogą zrobić, żeby udzielić pomocy dorosłemu? Czasem ocalić życie, jak siedmioletnia Olimpia Jastrzębska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

Gdy jej mama straciła przytomność w łazience, dziewczynka nie spanikowała i natychmiast zadzwoniła do babci. Ta błyskawicznie zawiadomiła pogotowie i straż pożarną. W tym czasie dzielna dziewczynka otwarła drzwi, okno i zajęła się półtoraroczną siostrzyczką. Wezwała też na pomoc kolejną osobę. Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy, którzy stwierdzili w mieszkaniu wysokie stężenie tlenku węgla. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej cała rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Olimpia już w przedszkolu miała zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Teraz jest uczennicą pierwszej klasy w PSP nr 12, gdzie jej wychowawcą jest pani Małgorzata Kulik. Niedawno w placówce odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które poprowadził ojciec jednej z koleżanek Olimpii, pracujący jako ratownik medyczny. Dzięki takiej współpracy na linii szkoła – rodzice i prawidłowej reakcji dziecka udało się uniknąć nieszczęścia.

Prezydent Sabina Nowosielska odwiedziła małą bohaterkę podczas lekcji i złożyła jej serdeczne gratulacje.

4 KOMENTARZE

  1. Ocieplenie wizerunku rezydenta? Mądre posunięcie :) a zajmie się benzenem czy teraz pyly pm? Bo propaganda w busach mzk trwa w najlepsze, a i protesty ucichly, czyzby liderzy zostali przekupieni?

      • Czyli tobie się podoba, jest ok? Tak pytam o protest, bo tylko tak póki co da się załatwić, byly zapowiedzi ze co miesiąc będą protesty, to pytam, ale oczywiście jeden z drugim obronca okupanta musi sie odezwać, nie wiadomo po co :) miały być informacje i nic. Zrobili szopke, pogadali, kawe wypili, mozna znowu się lansowac w blaszku fleszy

Skomentuj