Prezydent Nowosielska apeluje do mieszkańców: bądźcie odpowiedzialni i zostańcie w domach

37

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska skierowała do mieszkańców miasta i powiatu apel, w którym zachęca do przestrzegania zaleceń służb epidemiologicznych, odpowiedzialności i unikania wychodzenia z domów w czasie szalejącej epidemii koronawirusa. Oto jego treść:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i Powiatu,

już kilka dni temu dołączyliście Państwo do społecznej akcji #zostańwdomu. Od teraz, na czas kwarantanny, również pozostaję obowiązkowo w domu, a potem wraz z Wami będę dobrowolnym uczestnikiem tej ważnej akcji.

Uważam, że odpowiedzialność własna i ta – w kierunku drugiego człowieka – jest ogromną wartością i powinnością. Nauczeni codziennego działania musimy inaczej niż dotychczas spożytkować naszą energię. Wiem, że dla niektórych z Państwa obecna sytuacja może być trudna, budzić wiele obaw i strachu. Pamiętajcie, że nie jesteście sami. Stanowimy społeczność i zawsze możemy liczyć na ludzką pomoc i zrozumienie.

Zachęcam Państwa do uśmiechu, który dzisiaj jest symbolem wewnętrznej siły, sympatii i wsparcia. Jestem pełna uznania i dziękuję tym Mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla, którzy konstruktywnie zabrali się do pomocy: wszystkim wolontariuszom, dobrym sąsiadom, odpowiedzialnym zakupowiczom i dostosowującym się do zasad akcji #zostańwdomu

Dziękuję i w imieniu nas wszystkich wyrażam słowa szacunku i życzenia zdrowia w kierunku lekarzy, ratowników, pielęgniarek, obsługi medycznej i sanitarnej oraz osób, które ze względu na wykonywaną pracę mogą być bardziej niż inni narażone na zarażenie.

Apeluję i proszę Państwa, abyśmy nie przerywali dobrowolnej kwarantanny. Wytrzymajmy, nawet jeśli pozornie będzie nam się wydawało, że zbyt długo pozostajemy „poza światem”. Dzisiaj to nasza największa społeczna siła, bo przecież wskaźniki zachorowań zależne są również od naszych zachowań.

Życzę wszystkim Państwu zdrowia, pozostaję w stałym kontakcie i trosce o nasze Miasto. Pozdrawiam Was z serdecznym uśmiechem.

37 KOMENTARZE

 1. Odezwała się najbardziej odpowiedzialna Prezydent miasta w Polsce !!!!Ha,Ha,Ha widać że kwarantanna(???)p.Prezydent nie służy!

 2. A pani rezydent, bez kwarantanny? Po przyjezedzie z zagranicy? Bez maseczki? Politycy także wywiady bez maseczki, zadnych aktów zgonu, rodziny żadnych oświadczeń, coś tu nie gra…

 3. Ale jednak trzeba mieć fantazję, żeby każdy następny wpisiol opatrzyć innym nickiem. O treści nie wspomnę. W każdym ociera się o dno.

 4. No jak się było na karnawale w Wiedniu do tego bodajże na Dominikanie wracało przez Paryż, Berlin to faktycznie warto siąść na tyłku tymbardziej mając kwarantannę.

 5. Proszę Panią Przydent o honorowe zachowanie i podanie się do dymysji. Miarka się przebrała. Jeżeli do tego nie dojdzie orgnizujemy referendum w sprawie odwołania. Poczekamy aż sprawa z wirusem się zakończy. Zebranie podpisów to żaden problem.

  • ze zgryzoty nad losem mieszkańców mieściny możliwości spać nie może. doktór od rady gminy wypuścił ją biedaczkę na urlop, dla pewności jak najdalej od miasteczka, a ona uparła się wrócić i jeszcze głos zabiera!

 6. Zajmij się kobito tym swoim, jak mu tam … Już 2 tygodnie temu media to podawały, a ty gdzie wtedy byłaś i co robiłaś? I z kim? Wstydu nie masz? Honor powinien podpowiedzieć co zrobić. Jeśli oczywiście gdzieś jest.

 7. Niesamowite, co za tupet i wstydu nie ma. Najpierw bale w Wiedniu, a później wypoczynkowy urlopik w Ameryce Południowej. Radny Dominik Szustakiewicz dobrze napisał i oczekujemy odpowiedzi na jego otwarty list.

  • @Kasia i Grażyna masz tupet podpisując się takim mianem.
   W dobie światowej pandemii oczekuje się od wszystkich polityków WYCISZENIA EMOCJI.Czas na rozliczenia będzie gdy zdołamy zabić pandemię koronawirusa.
   Mam nadzieję a ta umiera ostatnia,że pomagasz swoim starszym sąsiadom, którzy najbardziej są narażeni na zachorowanie.
   @Kasia i Grażyna życzę zdrówka-kochanego zdrowia!

 8. Witam. Pytanie do p. N. Dlaczego pani zastepcy schowali sie na tydzien i zaden z nich nawet pary z geby nie puscil w temacie siedzenia w domu. Tak szumnie pani pisala ze byl kontakt z nimi caly czas…zal patrzec jak z dwoch facetow zrobila pani eunuchów.kontakt byl na zasadzie siad pieski pani zaraz wroci. Nie dziwi mnie ksywa caryca. Pozdrawiam milosciwie nam panujacą
  wszechwielką i nieomylną panią n.

 9. Masakra, nie wierze w to co czytam, kogo wybraliście na Prezydenta?, ja nie głosowałem na tą Panią, ile ludzie jeszcze będziecie jej bronić?. Najwyższy czas na referendum nie tylko za bierność w walce z benzenem, ale wakacje w najtrudniejszym czasie dla Miasta to już szczyt wszystkiego. W Starostwie pobobnie, skarbnik wróciła z urlopu i załatwiła pracowników na cacy dostali przymusową kwarantanne, za którą nikt im nie zapłaci, albo urlop albo nic. Ludzie tam wkur… na maksa, kto był cwańszy wiął L4 wcześniej. Kto by pomyślał że dwa najważniejsze Urzędy w Mieście są tak nieodpowiedzialne.

 10. Dobrze wiedziała co się dzieje A i tak pojechała lada jej do głowy uderzyła wczasy za co bo na pewno nie zarobiła je ciężko i sobie jeszcze wracała przez takie kraje ze hop hop powinna stawać ma głowie i rozdawać rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk wszystkim alegro co trzeba jeszcze wczasy sobie wykupić dlaczego nie napiszę że dopiero fala taka w nas uderzy i co robi Cię bo robi gowno zrobiła

 11. Stwierdzenie „Stanowimy społeczność i zawsze możemy liczyć na ludzką pomoc i zrozumienie.” jest żałosne w mieście możliwości. Czego doświadczamy szczególnie w ostatnim czasie i na co dzień. :))) Nie widzi, że tzw. władza samorządowa i towarzystwo wzajemnej adoracji kompletnie nie sprawdziło się, lecz tak naprawdę działania rządowe są efektowne i oddolna inicjatywa zwykłych ludzi. :)))

 12. #zostanwargentynie
  #zostanwparyżu
  #zostanwberlinie
  #zostanwzgorzelcu
  #zostanwdomu
  #wylaczinternet
  bo kazdego dnia mysle ze bardziej sie nie osmieszysz a jednak…

  gdzieś jeszcze mamy zostać??

 13. okazało się, że to głupia kobita, a nawet arogancka z przylepionym sztucznym użmieszkiem, jej oficer prowadzący właśnie zastanawia się czy ona nie POwina iść w odstawkę – POprostu on i jego przełłożeni NIE mogą już dłużej ryzykować z tą ………..

 14. Dopiero teraz widać do czego są potrzebne obie szanowne instytucje gdy są zamknięte,pracownicy siedzą w domach i doją ZUS w imię kwarantanny,no cóż nam szarakom załatwili szpital aby nie trzeba było daleko do umieralni jeździć.

 15. Teraz widzimy bez kogo nie damy rady a kto jest nam średnio potrzebny. A najlepsze ze ci średnio potrzebni zarabiają dobrze ponad średnia, a ci potrzebni grosze…. Ot taka logika

 16. Ludziska przestańcie teraz musimy trzymać się razem pomagać sobie i damy radę nawet jeśli dla niektórych Pani Prezydent swoim postępowaniem postąpiła źle to wątpię żeby uczyniła to specjalnie popełniła błąd ale kto z nas ich nie popełnia więc dajmy spokój z oskarżeniami,życzę Wszystkim zdrowia uważajcie na siebie

  • POpełniła błąd ? w tej służbie nie POpełnia się błędów, jej oficer prowadzący jej nie daruje – rzeczywiści ona musi teraz uważać …. i to bardzo

 17. Na zdjęciu plastikowy, służbowy, sztuczny uśmiech, a nam mieszkańcom teraz nie jest do śmiechu. Pani prezydent zawiodłam się, radzę honorowo złożyć dymisję. Niech bierze pani przykład z starosty Tudaj. Przerasta panią w każdej sytuacji.

Skomentuj