Prezydent Kędzierzyna-Koźla i burmistrz Ujazdu wybrali się na przejażdżkę nową obwodnicą północną

22

Włodarze Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu postanowili przetestować nowy odcinek obwodnicy łączący obie gminy. Tę podróż można było śledzić na żywo, a nawet włączyć się w nią za pośrednictwem facebooka zadając pytania i komentując relację.

Prezydent Sabina Nowosielska i burmistrz Hubert Ibrom wybrali się na wspólną przejażdżkę, by zobaczyć jak wygląda nowa droga, o którą samorządy wspólnie walczyły.

Warto przypomnieć, że gmina Kędzierzyn-Koźle także miała swój udział w procesie inwestycyjnym. Dzięki środkom z budżetu miasta już kilka lat temu zostało wybudowane odwodnienie drogi przy nowo powstałym rondzie przy ul. Armii Krajowej. Ten wkład pozwolił przedłużyć ważność dokumentacji technicznej głównego inwestora, co zapobiegło opóźnieniom. Również kolejne rondo, już na wysokości Miejsca Kłodnickiego, było współfinansowane przez samorząd.

Cały odcinek nowej obwodnicy wygląda imponująco i na pewno poprawi bezpieczeństwo wyprowadzając ciężki transport z kilku osiedli. Ta inwestycja to również doskonały przykład tego, dlaczego warto być częścią europejskiej wspólnoty, jako że jej realizacja warta ponad ćwierć miliarda złotych sfinansowana była w ponad 75% z funduszy unijnych.

Zachęcamy do obejrzenia Live’a z Sabiną Nowosielską i Hubertem Ibromem.

 

22 KOMENTARZE

 1. Nowa obwodnica szybko i porządnie zrobiona , teraz czas na rozwiązanie problemów z dalszym odcinkiem , korki coraz większe na kolejnych rondach ze zwężeniami, potrzebne nowe rozwiązania .
  Trochę szkoda , że w naszym mieście projektanci nie myślą o prawoskrętnych zjazdach z ronda bez wjeżdżania na rondo.

  • Nie jechałem jeszcze tą nową obwodnicą, ale jeśli jest tak, jak piszesz (a domyślałem się takiej sytuacji w trakcie użytkowania), to diagnozę potwierdzam. Tylko adresat jest inny. To nie miasto jest zarządcą obwodnicy, a GDDKiA. Zawsze myślą po niewczasie. Prawoskręty potrzebne.

 2. Linia krawędziowa ciągła. Umieszczona przy krawędzi jezdni linia krawędziowa ciągła wyznacza krawędź jezdni i oznacza zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym.

  • Ciekawe co będzie się działo w przypadku wypadku czy wystrzału opony? Brak metrowego pobocza a skutki będą tragiczne. I jeszcze ten nieudolnie zrobiony wyjazd na ujad goje to katastrofa.

   • A jest(!!) tu jeszcze miejsce na zrobienie porządnego ronda! Właściwie to Ujazd został kompletnie odcięty od drogi z Łanów i woj. Śląskiego. Można to tak, żeby poprawiać sobie kosztem pogorszenia warunków innym? Bo w rachunku końcowym na to wyszło, że przy tym skrzyżowaniu postawiono zakaz ruchu na drodze nr 40 w kierunku Ujazdu.

    • To że ta droga nie kończy się rondem to pewnie pomysł wójta na pozbycie się ciężarówek które skracały by sobie drogę do Slawiecic i na strefę ekonomiczną. Tylko na złość zrobił mieszkańcom a dopuki nie będzie bezpośredniego łącznika że strefa i ZCH. problem dalej pozostaje nierozwiązany.. Jak w tygodniu mijałem 6/7 tirów na wysokości zusu zrozumiałem że to wina władz, policji i staży miejskiej którzy tolerują takie zachowania kierowców.

     • Podobna sytuacja ma miejsce przy zjeździe z obwodnicy do Reńskiej Wsi. I od wielu lat „nie ma na to mądrych”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj