Prezydent i wiceprezydenci zrzekają się mandatów. Kto wejdzie za nich do rady?

1
Sabina Nowosielska wraz ze swoimi zastępcami - Arturem Maruszczakiem i Wojciechem Jagiełło.

Zarówno prezydent Sabina Nowosielska, jak i jej zastępcy Artur Maruszczak i Wojciech Jagiełło, w wyborach zdobyli mandaty radnych rady miasta. Jeśli jednak chcą nadal wykonywać swoją dotychczasową pracę na rzecz gminy, muszą się ich zrzec.

Artur Maruszczak i Wojciech Jagiełło piastują stanowiska wiceprezydentów od początku kończącej się czteroletniej kadencji samorządu – pierwszy odpowiada za inwestycje, drugi za oświatę i sprawy społeczne. Wiceprezydenci powoływani są przez prezydenta miasta. A zatem o tym, czy będą kontynuowali swoją pracę w kolejnej kadencji, zdecyduje dotychczasowa prezydent Sabina Nowosielska, której w niedzielnym głosowaniu mieszkańcy powierzyli urząd na kolejne 5 lat już w pierwszej turze.

– Wybory były weryfikacją nie tylko mojej pracy, ale też pracy moich zastępców. Dlatego nie planuję żadnych zmian jeśli chodzi o wiceprezydentów – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

Zarówno Nowosielska, jak i Maruszczak i Jagiełło, w wyborach zdobyli mandaty radych. Muszą jednak zdecydować – urząd czy rada. Ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatu radnego z pracą dla miasta. Cała trójka zrzeknie się więc mandatów, które obejmą kolejne osoby z największym poparciem na liście. W radzie miasta nowej kadencji zobaczymy więc trzy panie: Elżbietę Kozakiewicz, Katarzynę Dysarz i Ewę Stogniew.

1 KOMENTARZ

  1. na fb napisane w komentarzach:
    Sławomir Oczoś: Zwijania miasta cd
    Jak sądzę niejaki Adam Oczoś radny miejski to ktoś z rodziny, więc ten Sławomir (o kurczę znowu jakiś Sławomir) pewnie wie co pisze.

Skomentuj