Prezydencka wizyta na Zachodzie. Spotkanie władz miasta z mieszkańcami osiedla

10

Władze miasta kontynuują cykl spotkań z mieszkańcami. We wtorkowe popołudnie prezydent Sabina Nowosielska wraz z zastępcami wybrała się na osiedle Zachód.

Na wstępie prezydent Sabina Nowosielska namawiała mieszkańców do głosowania na zadania w ramach budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji mieszkańcy osiedla Zachód mają do wydania 182 tysiące złotych. Wybór zostanie dokonany spośród ośmiu złożonych propozycji. Dziewiąta, którą była budowa boiska przy ulicy Kanonierów, została wykluczona z uwagi na konieczność przełożenia linii wysokiego napięcia, co wiązałoby się z wydatkiem rzędu pół miliona złotych.

Prezydent miasta zrelacjonowała inwestycje wykonane na osiedlu w 2017 roku oraz plany na najbliższe miesiące. Miasto będzie kontynuować przebudowę ulic Kadetów, Staffa i Filtrowej wartą 1,5 miliona złotych. To zadanie miało pierwotnie zostać wykonane już w 2017 roku. – Przesunięcie było spowodowane odwołaniami jednego z mieszkańców. Wszystko jest już wyprostowane, miejmy nadzieję, że do końca maja inwestycja będzie gotowa – zapewnił wiceprezydent Artur Maruszczak.

Na jakie problemy zwracali uwagę mieszkańcy? Po raz kolejny został poruszony temat remontu ulic Jasińskiego i Herberta. Wiceprezydent Artur Maruszczak odpowiedział, że w tym roku nie ma takich planów i realnym terminem przebudowy ulic jest rok 2020. Wśród poruszanych tematów znalazła się też kwestia utrzymania porządku w kozielskim parku, gdzie regularnie niszczone są ławki i kubły na śmieci. Bogusław Rogowski wskazywał na nierozwiązane problemy z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym, dopytywał też o sprawę budowy pomnika Józefa Piłsudskiego.

– Nie wszystko zależy od nas. Zaczęliśmy oferować urzędowi wojewódzkiemu, że dopłacimy pewną kwotę do zadań dotyczących poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego – odpowiedziała Sabina Nowosielska, zapewniając też, że urząd zabezpieczył pieniądze na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego.

Nie zabrakło pytania o stan powietrza. To problem szczególnie uciążliwy na osiedlu Zachód, gdzie występuje duże zagęszczenie zabudowy jednorodzinnej. Jedna z mieszkanek dopytywała o możliwości kontrolowania tego, czym palą mieszkańcy. 

– Straż miejska kontroluje paleniska domowe. W ubiegłym roku nałożyła dużo mandatów, których wysokość waha się między 50 a 400 złotych. Funkcjonariusze mogą prowadzić je do godziny 21. W tym roku prowadzimy też badania popiołów w piecach pod kątem palenia śmieci – odpowiedziała Sabina Nowosielska, informując też o gminnych dopłatach do wymiany pieców.

Z mieszkańcami spotkał się również dzielnicowy, aspirant Michał Kopczyński, który przestrzegał przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze od osób starszych. Polecał korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja komenda”.

10 KOMENTARZE

 1. Kurcze szkoda że nie wiedziałem o tym spotkaniu ?!?!?! Chociaż nic by to nie zmieniło ze względu na godzinę nie do zaakceptowania dla ludzi pracujących do 17.00 co daje efekt , że średnia wieku na spotkaniu jest taka jak nazwa osiedla niestety.
  Przykre i daremne !

  • Warto by zwołać następne spotkanie dla jaśnie pana Marcina.Wówczas padną mądre i światłe propzycje i rady, które po zrealizowaniu spowodują, że osiedle Zachód zmieni się na Wschód.

   • No i o to mi chodziło !!!!
    Nareszcie ktoś mnie rozumie .
    Momo kim jesteś ? Znasz mnie? Domniemam, że tak bo wiesz że mam światłe,mądre propozycje i rady.
    Pozdrawiam
    Marcin z nazwiska Osmański nie jakieś momo!
    Hahahaha

  • Pewnie celowo wykluczyli z możliwości uczestniczenia w zebraniu tych pracujących do 17.00 .
   Dlatego pan Marcin nie mógł wziąć udziału w zebraniu.
   No. Kurcze.

 2. Straż kontroluje paleniska. Dobre!!!
  Na zgłoszenie, że latem leci gryzący dym pan strażnik poinformował, że to może być spalane mokre drewno.
  A facet zwozi meble i kable. Oczywiście nie było nikogo żeby to sprawdzić. Facet zasmradza powietrze dalej.

  • A ostatnio w necie pisali, że to wasze pachnidła i inne środki czystości, tudzież dezodoranty i różne takie powodują większe zatrucie środowiska niż rury wydechowe samochodów, paleniska domowe etc.
   Tak że dajmy spokój palaczom domowym.

Skomentuj