Prezes ZAK Adam Leszkiewicz pisze na blogu. Na przykład o plastyfikatorach

0

Najbardziej popularne to te o modzie, kulinariach, technologii i polityce. W internecie blogi to już pełnoprawna forma przekazu opinii i informacji. A gdyby tak stworzyć bloga o wielkiej chemii i gospodarce? Na taki pomysł wpadła Grupa Azoty – blog.grupaazoty.com. Pierwsze wpisy wyszły spod ręki prezesa ZAK Adama Leszkiewicza.

W swoim CV Leszkiewicz ma epizod dziennikarski, operowanie słowem przychodzi mu więc łatwo. Być może dlatego to właśnie on postanowił przetrzeć szlaki na firmowym blogu, który wraz z początkiem tego roku stał się nowym kanałem komunikacji z partnerami i pracownikami Grupy Azoty – jak to na blogach bywa, w lżejszym i bardziej osobistym stylu.

O czym pisze Leszkiewicz? Na przykład o nowej instalacji plastyfikatorów. Cóż to takiego? Prezes wyjaśnia: „Plastyfikatory to związki wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju materiałów o właściwościach elastycznych, np. otulin kablowych, wykładzin czy nawet obuwia. Mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym. Dodawany do tworzywa sztucznego poprawia jego właściwości plastyczne, zmiękcza go.”

Dalej możemy się także dowiedzieć, że największym rynkiem zbytu dla plastyfikatorów są Chiny, a ich największym producentem Niemcy z koncernu BASF. Instalacja w Kędzierzynie-Koźlu może wytworzyć 50 tysięcy ton produktu rocznie.

Natomiast w ostatnim wpisie opublikowanym 8 kwietnia Adam Leszkiewicz chwali się pozycją lidera, którą Grupa Azoty ZAK ma w rankingu stu „Filarów Opolskiej Gospodarki”.

Autorami na firmowym blogu są także m.in. Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty, czy też Krzysztof Jałosiński, wiceprezes Grupy Azoty i dyrektor generalny Zakładów Chemicznych „Police”.

Skomentuj