Prezes Wiesław Skwarko żegna się z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym

2

Wiesław Skwarko złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego.

Rada nadzorcza KKPP powierzyła Wiesławowi Skwarce rolę prezesa w drugiej połowie 2012 roku. Wcześniej był on wiceprezesem Grupy Azoty ZAK. Po niespełna pięciu latach żegna się ze spółką.

– Prezes Wiesław Skwarko złożył rezygnację. Zostanie ona rozpatrzona po powołaniu nowej rady nadzorczej przez walne zgromadzenie wspólników. Pan prezes, argumentując swoją decyzję, powołał się na względy osobiste – przekazała prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Spółka Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy prawie w całości należy do gminy Kędzierzyn-Koźle, która dysponuje 91,62 proc. udziałów. Reszta należy do Grupy Azoty ZAK (7,73 proc. ) i Holdingu Blachownia – 0,65 proc.

Poza Polem Południowym, dużym terenem inwestycyjnym w Blachowni, miasto przekazało do KKPP także tereny portu w Koźlu, które, jak się niedawno okazało, zostały już sprzedane inwestorowi. Rezygnacja Wiesława Skwarki nałożyła się na zaognioną sytuację wokół całej sprawy, jednak według jego zapewnień nie ma ona z nic wspólnego z tematem portu.

2 KOMENTARZE

  1. O. cho,cho.
    Nie chciałbym być złym prorokiem, ale jeśli ktoś, ustępując z czegoś tam, podpiera się względami osobistymi, lub względami zdrowotnymi, czy nawet sytuacją rodzinną, to wiadomo że coś woniajet.
    Czyżby tzw. smrodek rozszedł się w związku ze sprzedażą terenów portu w Koźlu?

Skomentuj