Prezes grupy Foosung z wizytą w Kędzierzynie-Koźlu. Firma rozważa kolejne inwestycje na Polu Południowym

8

Jeszcze w tym roku wystartuje budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego i rozpocznie się rekrutacja przyszłych pracowników. Foosung ruszając ze swoją inwestycją na Polu Południowym myśli już o dalszym rozwoju. Firma ma ambitne plany, które przedstawiła włodarzom miasta.

Koreański gigant chemiczny zapowiadając dalszą ekspansję na rynkach europejskich nie wyklucza realizacji kolejnych przedsięwzięć. Spółka bierze pod uwagę następne inwestycje w Kędzierzynie-Koźlu. List intencyjny w tej sprawie na ręce zastępcy prezydenta Artura Maruszczaka złożył prezes grupy Foosung Gook Hur.

Przypomnijmy, że wkrótce rozpoczynająca się budowa zakładu Foosung ma wynieść około 370 mln złotych, a pracę docelowo będzie mogło w nim znaleźć nawet 150 osób. W Kędzierzynie-Koźlu powstanie zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych. To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych.

8 KOMENTARZE

 1. Niech już wbiją tę pierwszą łopatę wraz z prawdomównym Premierem Morawieckim, a wszyscy uwierzymy, że ten zakład powstanie!

  • Trudno żeby z największym szkodnikiem ryżym wbijał motykę. Chyba, że w Niemczech na wykopkach. Tak skrobiesz aby skrobać te kocopoły.

  • No co ty Ryszard? Nie wbija łopaty bo widziałeś żeby gdzieś w Europie budowali gdy jest tak fatalny dojazd do strefy ekonomicznej? Brak łącznika z obwodnicą i niezmodernizowana ulica spacerowa szybko nam wyjdą bokiem.

 2. „wkrótce rozpoczynająca się budowa zakładu Foosung ma wynieść około 370 mln złotych”
  Ma wynieść…
  Kto?
  Co?
  Skąd ma wynieść, dokąd?
  Z portfela autora?
  Z piwnicy w gumiakach i kominiarce?
  Z budżetu określonego (lub nie) określoną ilość danej waluty?
  Ma wynieść 370 milionów złotówek skąd?
  Kto?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj