Prezes Grupy Azoty ZAK Paweł Stańczyk zrezygnował ze stanowiska. Pracuje tylko do 11 września

19

Będzie zmiana na stanowisku prezesa Grupy Azoty ZAK. Paweł Stańczyk zrezygnował ze stanowiska.

W dniu 31 sierpnia 2022 r. Prezes Zarządu Paweł Stańczyk złożył rezygnację z członkostwa w Zarządzie oraz funkcji Prezesa Zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. ze skutkiem na koniec dnia 11 września 2022 roku. Przyczyna rezygnacji nie została wskazana.

Paweł Stańczyk objął stanowisko prezesa Grupy Azoty ZAK w czerwcu 2021 roku.

19 KOMENTARZE

 1. Przyczyna jest taka, że był za dobry dla pracowników a to nie spodobało się Hincowi bo Kędzierzyn
  ma być frajerem dostarczającym kasę Grupie a nie polepszać dochody wypracowujących tą kasę pracowników.

 2. Napiszcie proszę w artykule, czego Pan Prezes dokonał przez ponad rok swego urzędowania – jakie cele osiągnął, czym przysłużył się firmie i w jakiej kondycji pozostawia Zakłady. Bo to, że był i teraz go nie będzie to zdecydowanie za mało.

  • Czy ratlerki PiS są w stanie wymienić sukcesy jakie dokonał Prezes Kaczyński po 7 latach urzędowania? Jakie osiągnął cele czym przysłużył się wraz z świtą Polakom i w jakiej kondycji jest Polska. Bo to że wstaliśmy z kolan to wiemy od lat, jesteśmy znów dumni z Ojczyzny.

   Wywołany przez PiS konflikt CYWILIZACYJNY będzie trwał i dzielił Polskę na lata, mamy po 7 latach dobrozmieńców i poskozbawów zapaść gospodarczą, mentalną, edukacyjną na jakieś 2 pokolenia.

 3. Przyczyna nie została wskazana bo i po co. A na jego miejsce niech idzie newada. Teraz jest tak że nie trzeba się na tym znać.

 4. Prezes Stańczyk prawdopodobnie ewakuuje się z tonącego statku.Produkcja nawozów drastycznie zmalała,brakuje ich na składach a jak są to po 5 000 zł tona.Gaz nie potanieje tak szybko bo zrezygnowalismy z Ruskiego i mamy drogi z USA i Skandynawii.Rolnicy zaczynają panikować bo nauczyli się walić miliony ton chemii w glebę żeby osiągać wielkie plony czyli dużą kasę.

 5. Kto przy zdrowych zmysłach zechce kierować zakładem który w 100% jest uzależniony od gazu a dzięki patriotycznym dyrdymałom rządzącym i braku długoterminowych umów na dostawy gazu w w realnych a nie spekulacyjnych cenach doprowadza nakazami i wymuszeniami produkcję nawozów po cenach nieopłacalnych dla producenta a nierealnych dla rolnictwa tylko po to aby dostarczać na rynek CO 2 i inne komponenty potrzebne do funkcjonowania gospodarki i uspokojenia kolejnych branż. A tak z ciekawości gdzie instalacja odgazowywania węgla dla celów chemicznych, nie buduję się laboratorium i kocioł gazowy dla jeszcze głębszego deficytu mocy. Brawo.

  • Racja,a tak szczerze to Polska z USA i Wielką Brytanią spowodowała kryzys energetyczny w Europie,zobaczcie jaką siłę mamy!

   Zaczęło się sporo lat temu od rezygnacji z nowego Ruskiego rurociągu przez Polskę bo Ukrainę naszą ukochaną chciano pominąć.Dlatego Ruscy zaczęli omijac nasz kraj i powstał Nord Stream.Potem długie,długie lata mieszania rosyjskich planów,blokowanie ich projektów,przyciąganie Ukrainy do NATO.Potem wymuszone przez nas na UE sankcje z powodu napasci na Ukrainę.
   Nie chcieliśmy placić za gaz dolarami przez bank objęty sankcjami,więc Ruscy nie mogli by otrzymać tych pieniedzy,więc zakręcili gaz,bo co? mieli go dawac nam za darmo?
   Proste to,tyle.

 6. Co prawda prezes zakazal kontynuacji budowy portu w Kozlu o czym juz wiemy, zdziwienie polakow budzi zakaz przeplyniecia przez Przekop Mierzei 17 wrzesnia chetnych zeglarzy RP, moga dopiero przeplynac 18 wrzesnia juz jak bedzie po festynie na plazy przy falochronie dla Vipow

Skomentuj