Prestiżowa nagroda dla Grupy Azoty. Firma została „Ambasadorem Polski na świecie”

0

Grupa Azoty została laureatem Złotego Lauru „Super Biznesu” – wyróżnienia przyznawanego przez redakcję Super Expressu we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i Pracodawcami RP. Nagrodę w kategorii „Ambasador Polski na świecie” odebrał dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę, 25 października br. w Warszawie.

– Dla Grupy Azoty to bardzo ważne wyróżnienie niosące w sobie wiele treści. Świadczy o postrzeganiu Grupy jako ważnego elementu polskiej gospodarki i wizerunku Polski w świecie. Ponadto, przypada w roku szczególnym dla naszej firmy – jubileuszu 90-lecia. Trzeba podkreślić, że ambasadorem naszego kraju w świecie jesteśmy już od dziewięciu dekad i dokładamy wszelkich starań, aby być nim nadal. Dzieje się tak nie tylko poprzez działalność handlową prowadzoną w blisko 80 krajach, w tym tak odległych jak Korea Południowa, Australia czy Republika Południowej Afryki. Z dumą wspieramy również polskich sportowców, o których sukcesach jest głośno na całym świecie. – podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Złote laury „Super Biznesu” – ekonomicznego dodatku do „Super Expressu” przyznawane są od 2014 roku. Redakcja tego popularnego pisma honoruje w ten sposób ludzi, instytucje oraz firmy, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce i sprzyja rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości. Oprócz wyróżnienia dla ambasadora Polski na świecie złote laury „Super Biznesu” przyznawane są w obszarach: osobowość roku, sektor rolno-spożywczy, ochrona środowiska, innowacyjność, finanse i bankowość, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, sponsoring sportowy, inicjatywa społeczna, nauka i biznes, transformacja, firma 25-lecia oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

Złote laury „Super Biznesu” w tym roku zostały wręczone po raz czwarty.

Źródło: Grupa Azoty

Skomentuj