Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanym zwycięzcą wyborów parlamentarnych

6
Wyniki wyborów zaprezentowane przez TVP Info chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej na podstawie sondażu exit poll Ipsos. Źródło: TVP Info

Według pierwszego sondażu exit poll – na podstawie odpowiedzi osób wychodzących z lokali wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory parlamentarne.

Jeśli wyniki się potwierdzą, Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić Polską przez koleje 4 lata. Kandydaci Zjednoczonej Prawicy według sondażu IPSOS dla TVP zdobyli aż 239 mandatów poselskich. Zagłosowało na nich 43,6 proc. Polaków. Druga jest Koalicja Obywatelska (130 mandatów, 27,4 proc). Do Sejmu weszłyby także Lewica, PSL i Konfederacja.

Na razie nie pojawiły się sondaże dotyczące szans na mandat poszczególnych kandydatów startujących z Opolszczyzny. Wiadomo, że mieszkańcy niechętnie poszli do urn. O godz. 17 frekwencja była najniższa w kraju. Większość z nich zagłosowała na Zjednoczoną Prawicę. Wyniki sondażowe: PiS 35,4 proc., KO 27,7 proc., Lewica 12,6 proc., PSL 11,3 proc., KWiN – 5,6 proc.

6 KOMENTARZE

Skomentuj