Prawo i Sprawiedliwość wchodzi do gry wyborczej. Kandydaci ruszają z kampanią

27

Do trwającej już w najlepsze kampanii przed wyborami samorządowymi dołącza Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie wystawiło kandydatów na radnych miejskich i powiatowych we wszystkich okręgach, a także kandydata na prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Do tej pory kampania wyborcza PiS w Kędzierzynie-Koźlu była najmniej widoczna. Teraz ma się to zmienić.

– 21 września dokonaliśmy ostatniej formalności, a więc zarejestrowaliśmy kandydata na prezydenta. Innymi słowy od tej chwili Andrzej Chrzanowski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu. A zatem od dzisiaj, w naszym przekonaniu zgodnie z prawem, może on prowadzić kampanię wyborczą – mówi senator Grzegorz Peczkis, pełnomocnik PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

W piątek kandydaci z pierwszych miejsc na listach – do rady miasta to Sławomir Wołkowiecki, Fabian Pszon, Grażyna Filipowicz i Katarzyna Kukolka-Bogocz, do rady powiatu Andrzej Krebs, Andrzej Lachowicz, Sebastian Szklarczyk i Jan Damboń, a także kandydat na prezydenta miasta Andrzej Chrzanowski – zaprezentowali się podczas spotkania z dziennikarzami w biurze senatorskim Grzegorza Peczkisa.

– Jestem dumny z tego, że udało nam się zarejestrować wszystkie okręgi, zarówno do rady miasta i do rady powiatu. Na tych okręgach mamy komplet. Nasze listy są bardzo silne, a jednocześnie, co jest godne uwagi, zażegnane zostały wszelkie spory na prawicy. Do wyborów idziemy jako porozumienie Zjednoczonej Prawicy, ale pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości – zaznacza senator Peczkis.

„Inni obiecywali, dobra zmiana realizuje” i „Dość pustych obietnic, czas na dobrą zmianę” to hasła wyborcze Andrzeja Chrzanowskiego, które pojawią się na jego materiałach.

– Mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu od dzieciństwa, a od lat obserwuję to, co wszyscy, czyli że sukcesywnie się on zwija. Chcemy to przerwać – deklaruje Andrzej Chrzanowski. W swoim programie wyborczym ma m.in. szerokie korzystanie z funduszy rządowych na czele z programem „Mieszkanie Plus”. – To duże pieniądze. Zamierzamu z nich skorzystać, aby zatrzymać ludzi w tym mieście – zapowiada.

Chrzanowski wrzuca także kamyczek do ogródka obecnej władzy, wytykając, że nie zrealizowała ona swoich obietnic.

– Nie wybudowano hospicjum, które jest niezbędne. My je zrealizujemy. Nie ma basenu, my skończymy jego budowę. Inna sprawa to wydawanie pieniędzy budżetowych na różnego rodzaju inwestycje, które szybko się niszczą. Przykład to aleja Jana Pawła II – stwierdza Andrzej Chrzanowski.

Kandydat zapewnia także, że ma pomysł na rozwiązanie problemu zanieczyszczenia benzenem, który ma być oparty na współdziałaniu lokalnych władz, ale szczegóły zdradzi niebawem.

Na spotkaniu obecny był także kandydat PiS do sejmiku województwa z Kędzierzyna-Koźla Bogdan Tomaszek.

– W 2010 roku, gdy startowałem na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla przygotowaliśmy bardzo ciekawy program. Wiele z jego punktów nie straciło na aktualności. Myślę, że w dużej mierze będzie go realizował nasz obecny kandydat Andrzej Chrzanowski (…) Jeśli uda mi się zdobyć mandat radnego sejmiku to moimi priorytetami będą rozwój przedsiębiorczości, poprawa bezpieczeństwa oraz polityka prorodzinna – deklaruje Bogdan Tomaszek.

Przedstawiciele PiS deklarują, że mają w zanadrzu wiele pomysłów na ciekawą kampanię. Niewykluczone, że do Kędzierzyna-Koźla jeszcze przed wyborami przyjedzie któryś z prominentnych polityków partii rządzącej.

27 KOMENTARZE

 1. jeden, co wiadomość to umieszcza jęczydupowe komentarze o strzelnicy, następny jakiś koleś z Opola, dalej już mi się nie chciało sprawdzać co to za ekipa. A wódz może coś bliżej o sobie. Jak z rodziną spędza wolne chwile?

 2. Nie no proszę. Ten cały PIS to chyba robi z nas bałwanów. Kto to są ci kandydaci PIS z pierwszych miejsc? Przecież oni nic sobą nie reprezentują. Nic do tej pory nie zrobili, nic nie zaproponowali i na co oni liczą? A na to, że dojdą do koryta i kaska popłynie. Widać, że ławka PISu w mieście jest taka krótka, że nawet nie stać ich na to, żeby ludzie po studiach znaleźli się na pierwszym miejscu. Wspólczuję tym ludziom, którzy pójdą i zagłosują na tych aparatczyków. Czekam z niecierpliwieniem na pokaz propozycji podczas kampanii. Ach te jedynki….

 3. Ot i wystarczy poprzeglądać Facebooka. W połowie sierpnia jedynka PISu z Koźla na profilu kandydata na prezydenta miasta M.Piaseckiego pisze peany na jego cześć. Jako, że to jedyny i najlepszy kandydat na ten urząd. Pytam co się takiego stało, że po miesiącu startuje z pierwszego miejsca w innym komitecie?? hehe, nie dostał miejsca w komitecie bezpartyjnym to stał się nagle członkiem PISu? No nieźle, nieźle. Brawo PIS. Kandydatów to macie bezbłędnych. Sukces gwarantowany!! Wow.

 4. Koźlak jesteś jednak mało rozgarnięty, gamoń i tyle. Myślałam, że masz więej oleju w łepenie. Jeśli chodzi o ludzi na jedynkach PiS-u to nieuPOuczony wiedz, że wszyscy mają solidne wyższe wykształcenie. POucz się może im kiedyś dorównasz.

  • Moja koza też ma solidne wykształcenie i nie startuje, ani nawet nie myślała żeby startować. Po zapoznaniu się z listą kandydatów ma się wrażenie że czyta się książkę telefoniczną w Czysznowie Górnym.

  • Bo chodzi o to, żeby marionetki podnosiły rękę. Myśleć nie trzeba. A ten ich Andrzej ile pustych obietnic już złożył? Nie jako kandydat, tylko jako Andrzej.

 5. Ciekawe jak PO chce przekonać wyborców do głosowania na ich listy. 4 lata temu straszyli urzędującym prezydentem i obiecywali złote góry. Co powiedzą teraz ? Opowiedzą co takiego wspaniałego zrobili :) ? Albo, że na wypełnienie obietnic sprzed 4 lat potrzebują kolejnych 5 :) ? Nie liczyłbym na ich miejscu na przyzwoity wynik, za tą fatalną kadencję niech nie liczą na więcej niż kilkanaście procent poparcia.

  • Następnym razem coś konkretnego napisz, nie bzdurne stereotypy, w które może tylko przedszkolak uwierzy.
   Pamiętaj. Im mądrzej napiszesz, tym większa kasa się należy.

   • Bardzo przepraszam, ale „bzdurnym” i wręcz „prymitywnym” jest zarzucanie komuś bzdur bez podania merytorycznego uzasadnienia. Każdy ma prawo do opinii. Nawet jeżeli jest subiektywna ale nikogo nie obraża to osoba inteligentna powinna taką opinię uszanować. Zanim obrazisz uzasadnij, że to bzdura.

 6. Szkoda ze pis tymi kandydatami polożyl wybory w kk. Wrecz odstraszaja mnie te 1 z pozostalymi. Jak i z kim mamy powalczyc o kk. Tak sie nie wygrywa

Skomentuj