Prawo i Sprawiedliwość ma w Kędzierzynie-Koźlu nowego szefa. Został nim wojewoda Adrian Czubak

29
Violetta Porowska prezentuje nowych pełnomocników PiS w powiatach.

Grzegorz Peczkis, do niedawna senator Prawa i Sprawiedliwości, nie jest już pełnomocnikiem tego ugrupowania w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Kadencja zarządu powiatu PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dobiegła końca – podobna sytuacja ma miejsce w pozostałych powiatach na Opolszczyźnie. Wczoraj Violetta Porowska, pełnomocnik regionalny PiS, przedstawiła nowych szefów. W przypadku Kędzierzyna-Koźla można mówić o pewnym zaskoczeniu, ponieważ funkcja nie przypadła żadnemu z lokalnych działaczy. Pełnomocnikiem został Adrian Czubak, od 2015 roku wojewoda opolski.

Zakończyły się kadencje zarządów powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w okręgu opolskim, tym samym nadszedł czas, by powołać nowych – mówi Violetta Porowska. – Przed nami ważne wydarzenie, wybory prezydenckie to będzie ważny sprawdzian na opolskiej struktury, jestem przekonana, że wyjdzie on na wielki plus. Wybory do Parlamentu Europejskiego, jak i parlamentu krajowego, pokazały, że Opolszczyzna jest odbijana przez Prawo i Sprawiedliwość – dodaje.

Powierzenie sterów Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Adrianowi Czubakowi (jest on także pełnomocnikiem w swoim macierzystym powiecie strzeleckim), Violetta Porowska argumentowała tym, iż sprawdził się on jako menedżer i polityk.

29 KOMENTARZE

 1. Kobieto, co ty pleciesz? Jaskółki i nie tylko ćwierkały o ulubieńcu Cykloku, a teraz Czubak ma dbać o strukturę w K-K? To jakiś żart? W K-K przez wiele lat świetnie z tego zadania wywiązywał się, były już niestety Senator Peczkis – bardzo poważany i szanowany. Czy to się tej pani nie podobało, że nie umieściła go na listach do sejmu, lub senatu? Zastąpienie lokalnego, skutecznego działacza kimś z zewnątrz, to wygląda na jakiś odwet, albo nawet zemstę za samodzielność i brak służalczości K-K względem Opola. Tulu radnych PiS tu jeszcze nie miało. Mącisz kobieto strasznie. Może kiedyś (choć wątpię) przyjdzie refleksja?

 2. Wojewoda członek rządu RP w terenie pełnomocnikiem lokalnej struktury? Żart chyba, albo celowe działanie ośmieszające majestat RP. Głupszego pomysłu chyba nie ma. To wojewoda nie ma nic ważniejszego do roboty jak zajmować się sprawami lokalnej komórki terenowej PiS w terenie. śmiechu warte.
  Może i dobrze, że taka jest decyzja pani poseł-wojewódzkiego pełnomocnika i mamy nadzieję, że wojewoda Czubak jako pełnomocnik powiatowy zjawi się w Kędzierzynie-Koźlu i będzie doskonała okazja przepytania go na kilkanaście ważnych tematów dotyczących województwa opolskiego i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
  Zobaczymy co ma do powiedzenia w terenie jako pełnomocnik awansowany przez panią poseł Porowską.

 3. „Opolszczyzna odbijana przez PiS?”
  Jak to się ma, że mimo wielkich jak domy bilbordów, tysięcy plakatów jedynki w kampanii wyborczej uzyskano w województwie opolskim tylko 5 mandatów. Gdzie PiS ma skromne 2 mandaty, a Porozumienie 2 i 1 mandat SP. Straciliśmy też przy okazji mandat senatora. Panią za ten wynik powinno się rozliczyć i mamy nadzieję, że to wkrótce nastąpi. Miała być drużyna, a czy była?
  Pani poseł czy tak ma wyglądać zwycięstwo. Prosimy o mówienie prawdy.

 4. Komuś tu, bardzo rządnemu władzy mocno wali w dekiel. Stwarza pani wrażenie osoby już zagubionej. Czy lokalni działacze wiedzą o pani harcach na Opolszczyźnie i w naszym powiecie? Dlaczego pani tak się szarogęsi w K-Koźlu? Co do tej pory pani dla miasta i powiatu SAMA!!! zrobiła? Chce pani rozdawać karty pod stolikiem? PiS przez panią te wybory na Opolszczyźnie przegrało! Boi się pani rozliczenia przez tutejszych działaczy i szuka wsparcia u Wojewody? Czy pani w ogóle wie co robi? Przecież, gdyby nie pani prywatne listy, to w Senacie mogłaby być przynajmniej równowaga i wszyscy, prócz chyba Warszawy o tym tutaj wiedzą i mówią. W K-K PiS ma, na pewno nie dzięki pani 9 porządnych i sprawnych radnych (powiat 4 i miasto 5). To też chce pani zniweczyć swymi dziwnymi działaniami? WSTYD!!!

 5. Kogoś ty dała na Głubczyce? Faceta „dwa tygodnie”? Pamiętamy „Miedź” i potężną odprawę. Czy tym spłacasz długi z kampanii? Twoje sprawa, ale dlaczego naszym kosztem? Oj, zrzednie ta ponura mina jeszcze bardziej, oj zrzednie. Zasługujesz na to.

 6. Konsultowałaś to z kimś w K-K? Chyba w kk24. Ależ bufonada i jawna wrogość do b. senatora i jego ekipy. Kompleksy? Zazdrość? Odwet? Ty też się nie sprawdzasz jako menedżer i polityk, a posłem jesteś. Coś jest tu nie tak. Z tobą też. Chyba tracisz grunt pod nogami i stąd te nerwowe, nieprzemyślane, a wręcz głupie ruchy. Opolski PiS tylko na tym traci i straci.

  • Dla przypomnienia:„Ostatnim przewodniczącym struktur PiS w powiecie był Robert Młodziński, który rozstał się z partią w 2015 roku. Po tym czasie działania ugrupowania koordynowali pełnomocnicy wskazani przez władze wojewódzkie – najpierw Piotr Semak, a następnie senator Grzegorz Peczkis. W piątek (18.11.2017 r.)w sali kozielskiego domu kultury odbyły się wybory, które wyłoniły nowe władze partii w powiecie. Przewodniczący, lokalnych struktur PiS został senator Grzegorz Peczkis. W zarządzie znalazło się również miejsce dla trójki radnych powiatowych: Andrzeja Krebsa, Andrzeja Lachowicza i Sebastiana Szklarczyka oraz Dominika Szustakiewicza.
   Nowe władze zostały powołane na DWULETNIĄ KADENCJĘ”.
   Kadencje w/w osób zakończyła się 19 listopada 2019 roku, nadszedł czas na zmiany- dobre zmiany!

 7. Lekceważenie struktur i działaczy lokalnych, to chyba pani motto i, jak widać nie pozostaje to bez echa. Przynosi pani szkody wizerunkowe PiS na Opolszczyźnie. PiS jest partią wodzowską, to wiemy, ale wódz jest tylko jeden. Pani, zdaje się o tym zapomina i wchodzi w nie swoje buty. Groteskowa postać. Może jednak będą przedterminowe wybory i uda się wyeliminować z parlamentu pewne, zadufane w sobie osoby. Czy wtedy będzie pani „za”, czy „przeciw” decyzji Prezesa? A może widmo utraty mandatu spowoduje, że wtedy będzie już bliżej do SLD, lub PO?

 8. No i wszystko jasne, Kędzierzynskie chorągiewki odstawione na boczny tor historii ,ciekawe do jakiej partii się przeniosą jak ich z azot powyżucają gdy w końcu uznają że jednak brak kompetencji był wielki, może skrót z azot do blachowni i na obwodnicę wróci do realizacji.

 9. Komuś odbija na stare lata. Czy wojewoda wie o tej nominacji? Kiedy i czy w ogóle będzie w K-Koźlu? Dlaczego pani Porowska znowu robi coś w terenie (nie tylko w K-K) bez kontaktu ze strukturami i za plecami członków PiS? Ależ ona ma zapędy…

 10. Ten zmasowany hejt jest wyrazem niedojrzałości czy też własnych kompleksów, z którymi jego autorzy sobie nie radzą. Niektórzy nie potrafią wyrażać swoich myśli czy emocji w inny niż skrajnie negatywny sposób. Tak albo zostali wychowani, albo takie zachowanie widzą w swoim środowisku, w swojej strukturze partyjnej, gdzie „przewodniczący wódz” wylewa pomyje jak na szowinistyczne „maczo” przystało, a inni mniej rozumni mu przyklaskują!
  Zastanawiam się po co to? To niemęskie, nie dżentelmeńskie biadolenie, skowyt i kruszenie glinianych kopii? Może o to im chodzi, że władza raz dana jest DOŻYWOTNIA!
  Ktoś całkiem zapomniał, że parlamentarzystą, dyrektorem czy przewodniczącym się bywa przez określony czas? A CZŁOWIEKIEM się jest od poczęcia aż do śmierci!
  Rozpisanie nowych wyborów parlamentarnych to ucieczka i marzenie zajęcy, które chcą być drapieżcami czy basiorami!

 11. Cebulowska funkcjonowała całkiem dobrze za rządów sld, po, psl i teraz też jest na górce. Tylko pogratulować podejścia do realiów.

 12. Najwięcej do POwiedzenia na temat PiS mają jego przeciwnicy. Co was obchodzi, co się w partii dzieje.
  Ale za to obrażanie członków i sympatyków PiS jest POdstawą waszej egzystencji.

  • Bo my mamy dobrą pamięć i szybko się uczymy, dzięki czemu wszystkie kacze „spieprzaj, dziadu” i inne „mordy zdradzieckie” nie zostaną zapomniane;-)
   Ale nie – nie jest to podstawą naszej egzystencji. Podstawą jest powstrzymywanie żądzy zajumania obuwia sportowego kolegom, jak to zrobił jojo. Ewentualnie studiowanie życiorysu Carycy Katarzyny, żeby nie odbiegać intelektem od byle perukarza, a także pogłębianie wiedzy z chemii, żeby nie zapomnieć, że węglowodany wyrabia się z węgla.

   • Święte słowa. Jeśli POpaprańcy mówią, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to należy się porządnie zastanowić i sprawdzić, czy nie łżą i znowu nie chcą nas oszukać. Czyż nie dał im przykładu ryży Niemiec, jak mają to robić?

 13. Święte słowa. Jeśli POpaprańcy mówią, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to należy się porządnie zastanowić i sprawdzić, czy nie łżą i znowu nie chcą nas oszukać. Czyż nie dał im przykładu ryży Niemiec, jak mają to robić?

  • Pisze takie głupoty, jakbyś co najmniej narajał się marihuany od Jarozbawa Kalsteina…
   „Co do konopi no to na pewno trzeba walczyć z marihuaną. Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie… ja nic na ten temat nie wiem… w każdym razie, nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, z konopiami, ale na pewno z narkomanią trzeba walczyć”

 14. A co się dzieje z towarzyszami cyklopem i radziszem, ostatnio nie widać ich?
  Znaczki PiS-u dalej noszą, czy już dali sobie na lekk ie wstrzymanie i ich zapał nieco się ostudził?
  Zastanawiają się dlaczego wcześniej przed kampanią wyborczą emblematów PiS-u na piersiach nie nosili. Może pani poseł już nie potrzebuje ich tak mocnego i ofiarnego zaangażowania. Zrobili co trzeba i do szeregu. Starsi i doświadczeni ludzie mówią, że punkt widzenia jest zależny od miejsca siedzenia.

Skomentuj