Prawnicy pomogą rozwiązać nasze problemy. Bezpłatne porady i mediacje w starostwie powiatowym

0

Na placu Wolności przed budynkiem starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców powiatu, których nie stać na usługę prawnika.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu od kliku lat realizuje bezpłatne doradztwo prawne dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dzisiaj na placu Wolności odbyło się spotkanie informacyjne w tym temacie.

Bezpłatne poradnictwo prawne realizujemy w kilku gminach na terenie naszego powiatu: Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Bierawa. Jest nam niezmiernie miło, że możemy to zadanie realizować wspólnie z panem mecenasem Mariuszem Hassą. Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mieli dostęp do poradnictwa prawnego. Wiemy doskonale, że w życiu są takie sytuacje, że potrzebujemy porady, jeśli państwo daje nam takie możliwości, to trzeba z tego korzystać – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Od niedawna są uruchomione również punkty specjalistyczne, dzięki którym mieszkańcy miasta mogę uzyskać pomoc w konkretnym temacie.

Wszystkie informacje o tych punktach uzyskają państwo w starostwie powiatowym. Jako adwokaci, prawnicy, radcy prawni jesteśmy do państwa dyspozycji. Pomoc prawna jest kierowana do każdego obywatela, którego nie stać na uzyskanie takiej usługi na rynku prywatnym. W ramach punktów bezpłatnej porady prawnej, świadczymy również usługę bezpłatnej mediacji, czyli polubownego rozwiązania sporu. Rozwijamy również edukację prawną, namawiamy ludzi do tego, aby do prawnika przychodzili wtedy, kiedy o czymś myślą, a nie wtedy, kiedy już mają problem. Wtedy jest dużo łatwiej, bo możemy już prawidłowo kierować, a nie naprawiać błędy innych „doradców” – mówi adwokat dr Mariusz Hassa, Stowarzyszenie OPPEN w Opolu.

Punkty w których można uzyskać bezpłatną poradę prawną: https://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/30172/wykaz-punktow-nieodplatnej-pomocy-prawnej-nieodplatnego-poradnictwa-obywatelskiego-i-mediacji-harmonogram.pdf

Kto jest uprawniony do uzyskania bezpłatnych porad prawnych?:  https://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/30172/wykaz-punktow-nieodplatnej-pomocy-prawnej-nieodplatnego-poradnictwa-obywatelskiego-i-mediacji-harmonogram.pdf

Formy zapisu na poradę:

– zapisy telefoniczne:

pod nr tel. 77 40 52 750 (poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.00-15.00)

– online:

https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc

– mailem:

npp@powiat.kedzierzyn-kozle.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj