Prawie tysiąc nowych chętnych od oddania szpiku. Rezultaty akcji rejestracyjnej

4

W ostatnich tygodniach w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach Fundacja DKMS prowadziła akcję rejestracji kandydatów na dawców. Czas na podsumowanie.

Mieszkańcy mogli wpisać się do bazy dawców szpiku m.in. podczas dwóch jarmarków bożonarodzeniowych – na placu Rady Europy oraz na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu.

Na wszystkich akcjach, które wydarzyły się w ciągu minionych tygodni, zarejestrowało się 975 nowych potencjalnych dawców szpiku. Wszystkie te osoby zostały poruszone historiami dwóch rodzin: Madzi z Większyc i Olivera z Walec – przekazała Ewa Nawrot z fundacji DKMS.

Trzyletni Oliver i sześcioletnia Madzia chorują na białaczkę limfoblastyczną. Najbliżsi małych pacjentów zgłosili się do Fundacji DKMS z pomysłem zorganizowania akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Gdy okazało się, że dzieciaki mieszkają niespełna 10 km od siebie, zdecydowano, że odbędzie się duża akcja rejestracyjną. Do bazy dawców można wpisać się w każdym momencie. Szczegóły na stronie fundacji DKMS.

4 KOMENTARZE

  1. Dzięki polityce przewodniej partii, DKMS – niemiecka fundacja, szuka genetycznych Niemców na obczyźnie. Może mnie to kiedyś uratuje…

  2. Niezła jazda na emocjach. Idziesz poruszony historią dzieci, a potem lądujesz w szpitalu w Lipsku czekając na donację szpiku dla Hansa albo innej Helgi.

Skomentuj