Prawie 7 mln zł na aktywizację bezrobotnych z powiatu. Pieniądze na staże i dotacje

11

Ponad 800 osób planuje w tym roku zaktywizować Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Z puli prawie 7 mln zł urząd przeznaczy blisko 4 mln zł dla 457 osób, które odbędą staże. Ponad milion powędruje dla 55 osób na uruchomienie działalności gospodarczej – to jednorazowe środki na stworzenie stanowiska pracy. Poza tym 434 tys. zł z funduszu krajowego urząd przeznaczy dla osób, które już prowadzą działalność gospodarczą, a także dla zatrudnionych pracowników. Na temat planu finansowego na ten rok rozmawiali członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy z udziałem starosty Małgorzaty Tudaj.

Pula 7 mln zł może się zwiększyć, bo PUP jak co roku startować będzie w konkursach ministerialnych.

Po dyskusji na temat rynku pracy, kierunków kształcenia i zapotrzebowania na rynku, uzyskaniu odpowiedzi na pytania, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali wszystkie materiały przedstawione podczas posiedzenia. Na koniec 2018 roku stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 8 procent, bez pracy pozostaje 2705 osób zarejestrowanych w PUP.

Źródło: starostwo powiatowe

11 KOMENTARZE

 1. Może napiszecie coś wiecej na temat planu finansowego.
  Mam nadzieje że pieniądze nie zostaną wyprowadzone przez firmy prowadzące
  szkolenia które większości pracodawców niczego nie dają.
  Zapytajcie pracodawców jakie szkolenia powinni zaliczyc ich przyszli
  pracownicy i skończcie juz z tymi wózkami widłowymi szkoleń wiele wiecej niz
  wózków w powiecie – śmiech. Takie przykłady można mnożyc.

  • Na pewno tak będzie, zarobią firmy na śmiesznych szkoleniach, lepiej jakby te 7 baniek dali 140 osobom po 50 tys, jest szansa ze to się zwróci (założą firmy, zatrudnią pracowników itp). Pieniądze powinni w całości trafic w „ręcę” i „głowy” bezrobotnych.

 2. Kiedyś nowy pracownik był przyuczony do pracy przez starszych pracowników i od początku zarabiał przynajmniej minimalną pensję i pracował dobrze długie lata. Teraz wymyślili staże, gdzie wykorzystuje się przeważnie stażystę do najprostszych prac, płacąc mu chyba mniej jak połowę min. wynagrodzenia, i pozbywa się go jak tylko to możliwe. I do kolejnego stażu.

  • przecież tę drugą połowę wynagrodzenia zgarniają paniusie z pupy. i tak jest ok: pracodawca ma pracownika za darmo przez pół roku, panie z pupy mają kasę i mogą w godzinach pracy latać po sklepach, petent jest odfajkowany jako załatwiony, statystyka rośnie. potem pracodawca musi zatrudnić pracownika przez miesiąc za minimalną pensję, potem go zwalnia i bierze następnego stażystę. i wszystko gra.

  • Najpierw trzeba droge do tego pola wybudowac bo ta ktora tam prowadzi to kpina jakas….Potencjalny inwestor zjezdza z autostrady A4 i przed dotarciem na to miejsce juz wie ze nic z tego.Pchac sie przez teren zabudowany?Nie ma szybkiej drogi dojazdu?O nie,nie da rady.

 3. Może ktoś udzieli nam informacji jakie są roczne koszty generowane przez Kęzierzyńsko-Kożielski PUP.
  Koszty te podzielone przez 2705 osób zarejestrowanych w PUP z pewnościa dadzą ciekawą liczbę.
  Ile osób pracuje w PUP na dzień obecny a ile pracowało 5 lat temu jak bezrobotnych było wiele wiecej?
  Może by tak płacić urzednikom PUP za wyniki w obniżaniu bezrobocia a nie za przekazywanie informacji petentom: nie mamy pracy, proszę się przekwalifikować a najlepiej proszę samemu zrezygnować ze statusu bezrobotnego, a najlepsze jest jak pracownica PUP po jakims śmiesznym kursie uczy bezrobornych podjecia pracy, motywacji, rozmowy z przyszłym pracodawcą, posania CV – porażka. Proponuję nagrać te szkilenia i udostepnić online z możliwoscią dodawania komentarzy – wtedy dowiecie sie prawdy o swojej pracy i kompetencjach. Proponuje zadzwonic do PUP 14:45 – zapomnijcie o obsłudze.

 4. ciekawe czy w ofertach pup była kiedykolwiek oferta pracy w pup. jeśli nie to jakim sposobem dostały tam pracę osoby, które tam siedzą? patrząc po wynikach pracy tej instytucji i opiniach ludzi to ta instytucja pracuje sama dla siebie, czyli są to posady dla znajomych królika.

 5. rozpędzić na cztery wiatry te wszystkie paniusie symulujące pracę w urzędach, starostwach. dlaczego k-kowy kod nie drze ryja o parytetach jak tam wszędzie siedzą głównie kobiety (nawet na zdjęciu 80% to panie)? a ich kwalifikacje? sądząc po efektach mniej niż zero!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj