Prawie 200 osób przyłapanych na lekceważeniu ograniczeń epidemicznych. Świąteczny weekend na Opolszczyźnie

14
Ilustracja.

Tegoroczna Wielkanoc minęła na Opolszczyźnie spokojnie. Większość mieszkańców zastosowała się do zasad bezpieczeństwa, pozostając w domach.

Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste. Policjanci przez cały świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem wprowadzonych zakazów. Nieliczni, którzy rażąco naruszyli obowiązujące ograniczenia, musieli liczyć się z konsekwencjami. Ponad 140 osób zostało ukaranych mandatami, kolejne 50 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Dla opolskich policjantów były to wyjątkowo pracowite święta. Oprócz standardowych zadań związanych z patrolowaniem ulic czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze angażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie przeprowadzali kilka tysięcy sprawdzeń osób przebywających na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane.

Zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia. Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste. Nieliczni, którzy rażąco naruszyli obowiązujące ograniczenia, musieli liczyć się z konsekwencjami. Ponad 140 osób zostało ukaranych mandatami, kolejne 50 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Wszystkie te sytuacje związane były z łamaniem zasad związanych z gromadzeniem się osób lub przemieszczaniem się.

Przez całe święta policja odnotowała 1 wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci ruchu drogowego byli między innymi na głównych drogach wyjazdowych z miast i w miejscach, gdzie kierowcy częściej popełniają wykroczenia. Przez weekend funkcjonariusze zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców. Z kolei 5 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

14 KOMENTARZE

 1. Nasza ukochana policja straszyć, karać itd. Rozmawiałem dzisiaj z kolega z UK i tam tez Policja walczy z grillami woda, przyjeżdzają polewają grill wodę i grzecznie proszą o powrót do domu , biedacy , grilla rozpalić to nie takie proste

  • Się czepiacie tej policji… Wykonują swoje obowiązki..
   Ochroniarz w sklepie też patrzy na monitoring i mimo, że nie chce musi zgłosić.. Najlepiej zwalić na ostatnią organizację prawną, która ma z tym coś wspólnego..

   Za morde trzeba złapać rząd, a nie zwykłych pionków..

 2. Dopiero jak ludzie zaczną wychodzić to zobaczycie ile będzie chorób! przecież teraz takim w sterylnych warunkach tak odporność spada że masakra! głupota !

  • A wiecie, ze jest przgotowywane rozporządzenie , ze osoba nie mająca zameldowania nie będzie mogła dopisać się do listy wyborców , przeczytajcie sobie:
   W załączeniu druk wniosku o dopisanie do spisu wyborców. Można go wypełnić, a następnie zeskanować i przesłać elektronicznie.Oryginał musi być również przekazany do Urzędu Gminy (może być za tydzień wrzucony do skrzynki przed Urzędem Gminy).
   Sprawdziłam i nie jest Pan ujęty w rejestrze wyborców na terenie gminy . Z tego co mi przekazano w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu wynika, że powinniśmy się jednak wstrzymać z dopisywaniem do spisu wyborców, ponieważ jest projekt rozporządzenia w tej sprawie i prawdopodobnie nie będzie możliwości w tych wyborach dopisywania wyborców do spisu wyborców. Na dzisiaj nic dokładnego w tej sprawie nie wiem. Musimy czekać na nowe przepisy.

   • daj spokój, ona pewnie z platformy a tam nawet doktorzy lotnictwa i profesorowie matematyki nie wiedzą co jest cięższe – kilo żelaza czy kilo pierza….

    • ty chyba pomyliłeś światłe umysły podwładnych sasina, którzy do samolotu który ma ładowność 250 ton wsadzili 400 ton, a na lotnisku w Polsce wyjęli z niego 80 ton, a prezenterka (???) z TVP info odtrąbiła sukces bo przyleciało 100 mln (tak, milionów) ton sprzętu.

 3. ileszek przestań pieprzyć ! Gówno w życiu widziałeś to się nie odzywaj. Jeju ty tak samo siedź cicho jak masz pieprzyć dla poklasku. czasem wejdzie jakaś banda debili żeby sobie ulżyć ?

 4. Tak naprawdę to wszystko jest po to żeby poróżnić ludzi. Nie generujecie strachu, gniewu, nienawiści i innych negatywnych emocji, a wszystko skończy się dobrze.

Skomentuj