Prawie 15 tysięcy wypożyczeń miejskich rowerów w Kędzierzynie-Koźlu. „OK bike!” podsumowuje sezon

4

Miejskie rowery zapadły już w sen zimowy. Czas zatem na podsumowanie ostatniego sezonu „OK bike!” Przygotowaliśmy dla was garść ciekawych statystyk.

Przede wszystkim jest nas coraz więcej! W 2021 roku do systemu dołączyło kolejnych 766 nowych użytkowników, czyli o ponad stu więcej niż rok wcześniej. Łącznie zarejestrowanych jest około 5 tysięcy osób.

W zakończonym niedawno sezonie odnotowano prawie 15 tysięcy wypożyczeń. Korzystający z Ok bike! przejechali łącznie ponad 31 tysięcy kilometrów (aż o 6 tysięcy więcej niż rok temu), co oznacza, że niemal 9 razy okrążyli Polskę.

Najpopularniejszymi stacjami w dalszym ciągu są punkty przy Dworcu Kolejowym i Hali „Śródmieście”. W tym roku użytkownicy najchętniej wypożyczali miejskie jednoślady we wtorki i w środy, a średni czas przejazdu wyniósł niecałe 16 minut.

Nowy sezon miejskich rowerów ruszy od 1 maja 2022 roku.

4 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie to brakuje w tej informacji rzeczy ważnej a mianowicie kosztów.
    Ile było wpływów z opłat osób korzystających z rowerów, ile dopłaciła gmina, ile będzie kosztować przechowanie rowerów do następnego sezonu, jakie będą koszty przeglądu i konserwacji sprzętu.
    Skoro tych informacji nie ma to można przypuszczać, że mogą być interesujące.
    🤔

Skomentuj