Pracownicy starostwa i jego jednostek dostaną podwyżki. Równa kwota dla wszystkich

4

Na dzisiejszej sesji rady powiatu przegłosowano uchwałę o podwyżkach dla pracowników starostwa oraz kilku placówek mu podległych.

Postulat wprowadzenia podwyżek dla pracowników starostwa oraz innych jednostek administracyjnych podległych powiatowi przewija się od wielu miesięcy. Zarówno radni rządzącej koalicji, jak i opozycja od dłuższego czasu dopytywali o możliwość zwiększenia wynagrodzenia dla najsłabiej opłacanych pracowników.

Pierwotnie miały one wejść w życie w czerwcu, ale ostatecznie termin ten przesunięto. Pracownicy dwóch jednostek, w których są najniższe uposażenia, czyli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Urzędu Pracy, dostaną podwyżki od lipca, w pozostałych jednostkach podległych powiatowi podwyżki wejdą w życie od sierpnia.

– Dostaliśmy zwiększoną dotację dla Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach, ale w trakcie roku urząd wojewódzki odebrał nam ją, stąd mieliśmy mniej środków na podwyżki i zostaliśmy zmuszeni do przesunięcia w czasie ich wejścia w życie – tłumaczy starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Podwyżki będą równe dla wszystkich pracowników i wyniosą 200 złotych brutto w skali miesiąca.

4 KOMENTARZE

  1. Panowie Tomasz i Misiek nie mają pojęcia kto w Mieście możliwości odpowiada za dane zadania. Tu mamy artykuł o pracownikach powiatowych. Życzę też dwóm Panom podwyżki po kilku latach posuchy w wysokości 200 zł brutto około 147,00 zł na rękę jaką otrzymają pracownicy Powiatu. Stare powiedzenie się sprawdza „Jaka płaca taka praca

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj