Pracownicy Grupy Azoty integrowali się na boisku. Turniej z okazji 70-lecia ZAK. FOTOREPORTAŻ

0

W ramach obchodów 70-lecia Grupy Azoty ZAK S.A. firma zorganizowała dziś turniej piłkarski, w którym udział wzięły ekipy wystawione przez wszystkie spółki z Grupy Azoty. W finale ekipa gospodarzy zmierzyła się z drużyną Siarkopolu. O zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali goście z Grzybowa.

W piłkarskich zmaganiach udział wzięło aż 14 zespołów, które rywalizowały na stadionie w Reńskiej Wsi. Osiem najlepszych zespołów wyłonionych w rozgrywkach grupowych awansowało do dalszej rundy.

W pierwszym z półfinałów reprezentacja Kędzierzyna zwyciężyła 1:0 drużynę z Puław. W regulaminowym czasie gry drugiego półfinału nie padła żadna bramka i o awansie do wielkiego finału rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykorzystywali gracze Siarkopolu, którzy w ten sposób wyrwali awans ekipie z Polic.

Broniąca pucharu mistrzowskiego ekipa z Kędzierzyna prowadziła w finale 1:0, ale ambitni rywale z Siarkopolu zdołali doprowadzić do remisu. W konkursie rzutów karnych więcej opanowania wykazali piłkarze z Grzybowa i ostatecznie to im przypadło w udziale zwycięstwo w całym turnieju.

Gratulacje zwycięzcom i podziękowania za sportową postawę wszystkim uczestnikom rozgrywek złożył Kamil Bortniczuk z zarządu Grupy Azoty ZAK S.A., który występował w ekipie wicemistrzów rozgrywek. Oficjalne wręczenie pucharów i dekoracja zwycięzców odbędzie się podczas dzisiejszego pikniku dla pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. w Zakrzowie.

Skomentuj