Pracowity weekend pływaków MMKS. Startowali w Gliwicach, Wieliczce i Wrocławiu. ZDJĘCIA

0

Bardzo pracowicie spędzili ostatnie dni pływacy z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. W przeciągu trzech dni wystartowali w zawodach w Gliwicach, Wieliczce i Wrocławiu. Kędzierzynianie we wszystkich zawodach spisali się znakomicie poprawiając swoje rekordy życiowe, zdobywając czołowe lokaty i medale.

W czwartek i piątek reprezentanci naszego miasta wystartowali w Gliwicach w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 lat. W imprezie tej wzięło udział ponad 320 zawodników z 26 klubów województwa śląskiego i opolskiego. MMKS wystawił 17-osobową reprezentację złożoną z uczniów 6 i 7 klasy Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 6. miejsce w kategorii wiekowej 13 lat (9659 pkt) oraz 7. miejsce wśród 12-latków (5919 pkt). Zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą naszej ekipy była Lena Kużaj, która wywalczyła 4 medale (2 srebrne i 2 brązowe), trzecie miejsce na podium wywalczył także Amadeus Gohla. Bardzo dobre rezultaty osiągali także w Gliwicach: Karolina Kania, Julia Jaśkowska, Zuzanna Kordek, Wojciech Merz, Liliana Gorska, Oskar Moszyk, Wiktoria Orszak, Wiktoria Zarzecka, Olivier Stankiewicz, Oskar Geaidy, Paweł Rola, Piotr Sado, Tomasz Gendera, Szymon Palenica i Michał Wit, którzy znacząco poprawiali swoje „życiówki”, dzięki czemu MMKS był najwyżej sklasyfikowanym klubem z województwa opolskiego.

W sobotę niezniszczalni pływacy wystartowali w „Pucharze Solnego Miasta” w Wieliczce, odnosząc tam wiele sukcesów. W imprezie wzięło udział aż 370 zawodników z 30 klubów Polski Południowej. Zuzanna Kordek (13 lat) wywalczyła dwa cenne krążki zwyciężając w konkurencji 200m st. zmiennym i zajmując drugie miejsce na dystansie 100m st. dowolnym. Lena Kużaj (12 lat) wygrała konkurencję 200m st. zmiennym i zajęła trzecie miejsce na dystansie 50m st. motylkowym. Wiktoria Orszak (13 lat) zajęła drugie miejsce na dystansie 200m st. zmiennym, Amadeus Gohla (12 lat) wywalczył srebrny medal w konkurencji 100m st. dowolnym.

Łącznie nasza sześcioosobowa ekipa wywalczyła 6 medali (2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy). We Wrocławiu w II edycji Swim Manii, wzięła udział Diana Emerling. Wrocławska impreza zgromadziła na starcie aż 580 zawodników z 30 klubów. Diana spisała się znakomicie wygrywając w obu swoich startach konkurencję 50m st. grzbietowym oraz 100m st. dowolnym.

– Wielkie brawa należą się naszym sportowcom, którzy pomimo obostrzeń, pandemii i wielu innych przeciwności, trenują z wielkim zacięciem, co przekłada się na znakomite wyniki podczas zawodów – komentuje trener Bronisław Kisielewski.

Skomentuj