Pracowita środa strażaków. Czterokrotnie interweniowali w związku z podejrzeniem ulotnienia się tlenku węgla

3

W środę strażacy czterokrotnie interweniowali na osiedlu Piastów i Śródmieściu. W mieszkaniach alarmowała czujka tlenku węgla.

Najczęstszą przyczyną alarmujących czujek jest rozładowana bateria. Nie ignorujmy alarmów. Tlenek węgla jest niezwykle podstępny. Stężenie tego bezwonnego gazu może wzrosnąć w pomieszczeniu do poziomu zagrażającego życiu i zdrowiu w zaledwie kilka minut – relacjonują strażacy.

W jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Mieszka I strażackie mierniki wykazały stężenie tlenku węgla na poziomie 200ppm.

W blokach przy ulicy Harcerskiej, ulicy Augustyna Kośnego i ulicy Przemysława II strażacy wykluczyli obecność zabójczego gazu. W zdarzeniach nikt nie został ranny.

3 KOMENTARZE

  1. Szanowni forumowicze, proszę mi powiedzieć, dlaczego do źle działającej wentylacji lub junkersa wzywana jest straż pożarna. Przecież od tych spraw są kominiarze, serwisy naprawcze urządzeń gazowych no i zarządcy nieruchomości.
    Przyjeżdżają panowie z PSP i słyszą: Panie u mnie zadziałał czujnik CO.
    Strażacy sprawdzają swoim czujnikiem, stwierdzają lub nie obecność CO, otwierają lub nie okna i mówią: do widzenia.
    Czy do cieknącej wody z kranu lub umywalki też powinniśmy wzywać straż pożarną?

    • Dobrze napisałaś kominiarza- w moim prywatnym domu pale tylko zimą w CO i przychodzi taki gość dwa razy w roku czyścić komin A ja z pytanie Ze to drugie czyszczenie to po co bo jak przychodzisz na wiosnę to czyściwa po zimowym paleniu ale jak przychodzisz na jesień co jeszcze nie paliła to chyba na wiosnę zrobiłeś nie dokładnie. Ale tylko robi wielkie oczy i cisza oraz że tak trzeba czyli brać i nic nie dać. Gdy zleciła czyszczenie komina po junkersie w łazience to tak chyba minęło 15 lat jak go widziałem. Dobrze że jest taki sklep Kominek czy Castorama tam kupiłem odpowiednie narzędzia by z kolegą samemu przeprowadzić pracę kominiarką.

  2. No nie,jeśli straż pożarna nie będzie wystawiać mandatów za nieuzasadnione wezwanie nic się nie zmieni,po co zlecać konserwację piecyka,wymieniać baterie czy wzywać kominiarza skoro to wszystko kosztuje,a straż i karetka jest za darmo

Skomentuj