Prace przy hospicjum ruszyły pełną parą. Miasto ogłosiło też konkurs na jego prowadzenie

3

Rozpoczęły się długo oczekiwane roboty na placu budowy hospicjum przy ulicy Szymanowskiego. Równolegle do prowadzonych prac ziemnych urząd miasta rozpoczął poszukiwania partnera, który będzie prowadził placówkę opiekuńczą dla pacjentów w terminalnych stadiach chorób.

Utworzenie w Kędzierzynie-Koźlu hospicjum to temat, który przewija się w przestrzeni publicznej od kilkunastu lat. Budować chcieli je już poprzedni prezydenci miasta Wiesław Fąfara i Tomasz Wantuła, a także samorząd powiatowy, ale przez lata planów tych nie udało się zrealizować.

Również w tej kadencji samorządu, zadanie miało sporego pecha. Wydawało się, że prace ruszą jesienią ubiegłego roku, ale sprawa utknęła na etapie uzyskania pozwolenia budowlanego. Według projektu przygotowanego przez gminę, parking w pobliżu hospicjum miał pomieścić 35 miejsc, tymczasem urzędnik starostwa uznał, że powinno ich być aż 75. Magistrat nie zgodził się z decyzją starostwa i zaskarżył ją do wojewody opolskiego, który przyznał rację gminie.

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace budowlane związane z adaptacją budynku na potrzeby hospicjum. Byłe przedszkole w dużej mierze zostanie wyburzone. Inwestycja pochłonie 6,7 miliona złotych. Miasto poszukuje też partnera, który będzie prowadził placówkę.

3 KOMENTARZE

  1. mam nadzieję, że to zamknie już usta tych oczekujących na ten budynek, wrzaski pod każdą wiadomością, to musi być 1 lub 2 rodziny co się chcą na tym „uwłaszczyć”

Skomentuj