Pozwolenie na budowę basenów uchylone. Będzie nowy projekt. Co z czerwcowym terminem?

7

Komplikacje na placu budowy nowych basenów w Azotach. Urząd miasta poinformował właśnie, że wykonawca inwestycji zerwał umowę z projektantem. Czerwcowy termin otwarcia nie jest jednak zagrożony.

29 grudnia 2017 roku zostało uchylone pozwolenie na budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo” w Azotach.

Wnioskował o to główny wykonawca tego zadania – firma Erbud, który odstąpił od umowy z projektantem, gdyż ten nie wywiązał się z zawartej z nim umowy na sporządzenie projektów budowlanego i wykonawczego. Teraz wykonawca sporządzi nowy projekt budowlany i na jego podstawie uzyska pozwolenie na budowę.

Przyjęte rozwiązanie nie zwiększy kosztów realizacji zadania gdyż wykonanie niezbędnej dokumentacji było jedną z części umowy na budowę kompleksu basenów. Nie wpłynie także na termin zakończenia prac – obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu tego roku.

7 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo, oto mamy kolejną od początku tej kadencji „TZW. WŁADZY” pogardę, kpinę i żart z Mieszkańców „Miasta możliwości”. Początkiem roku „TZW. WŁADZA” poinformowała w częstych wiadomościach, iż został wybrany Wykonawca na budowę w Azotach. Podano terminy realizacji (około 270 dni dokumentacja, a całość zadania od podpisania umowy do około 700 dni tj. koniec roku 2017).
  Nasuwają się pytania mieszkańców do przedstawicieli „TZW. WŁADZY”:
  1. Kto zatwierdził ze strony UM dokumentację projektową, i czy został zachowany termin jej wykonania ?.
  2. Dlaczego do dnia dzisiejszego jest wykonany tak znikomy zakres robót ?.
  3. Na jakiej podstawie prawnej został uchylona decyzja pozwolenia na budowę, i czy dla całości inwestycji, czy tylko dla jej części ?.
  4. Dlaczego pod koniec realizacji inwestycji następuje uchylenie decyzji ?.
  5. Jakim cudem nie wzrośnie koszt realizacji tej inwestycji , skoro terminy nie zostały zachowane?.
  6. Jakim cudem pracują jeszcze w UM pracownicy odpowiedzialni za tak nierzetelne nadzorowanie, prowadzenie i odbieranie inwestycji na terenie „Miasta możliwości” ?.
  Tych pytań od prostego Ludu tego miasta można by było zadać jeszcze sto. Tylko, czy ktokolwiek ze strony „TZW. WŁADZY” byłby w stanie odpowiedzieć merytorycznie i bez kłamstwa ?.
  „TZW. WŁADZA” musi sobie zdać sprawę, że w tym grajdołku mieszkają Ludzie inteligentni, potrafiący czytać i myśleć. BRAWO WY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  • Twoja płyta to zapewne winyl.Dość już zniszczona i zdarta, więc zacina się na tym gdy piszesz „TZW WŁADZY”..Nie musiałeś podkreślać że te pytania były od prostego ludu.Treść i forma na to wskazywały.

 2. a co jeśli nie zostanie oddany do czerwca, czy ktoś poniesie konsekwencje, czy ktoś poda się do dymisji za to, że ludzi robi się w konia ?

Skomentuj