Poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze. Ruszyła akcja „Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery”

0

W czwartek w szkole podstawowej nr 12 w Koźlu odbyły się warsztaty pt. „Dwa zamiast cztery: opolskie na rowery”. Dzieci oraz młodzież mogły wysłuchać prelekcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Kampanię przygotował urząd marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Przeprowadzana jest w szkołach każdego powiatu województwa opolskiego. W naszym powiecie została ona skierowana do uczniów między dziewiątym a dziesiątym rokiem życia.

– Odwiedzamy wszystkie powiaty województwa opolskiego, trafimy do dwudziestu jeden szkół, jest to około dwóch tysięcy dzieci, które będą miały możliwość zobaczenia nas w akcji. Zachęcamy młodzież, aby korzystała z jednośladów jako alternatywnego środka lokomocji – mówi Dominik Grabowski, egzaminator WORD w Opolu.

Policjanci z kędzierzyńskiej komendy opowiedzieli dzieciom o przepisach poruszania się na rowerze oraz zagrożeniach, jakie mogą z tego wynikać. Dzieci, które czynnie brały udział w zajęciach, otrzymywały nagrody takie jak koszulki i kamizelki odblaskowe, mające zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po zmroku.

Skomentuj