Poznaliśmy skład osobowy nowej rady społecznej przy kozielskim szpitalu

3

Osiem osób wejdzie w skład nowej rady społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. 

Wybór nowej rady społecznej miał związek z nową kadencją samorządu. Stanowisko w radzie po reelekcji utrzymała starosta Małgorzata Tudaj oraz Roland Mutwin, którego desygnował wojewoda opolski Adrian Czubak. Pozostałych siedmioro członków radni powiatowi wybrali z własnego grona.

O nominację do rady ubiegało się ośmioro radnych. Starosta Małgorzata Tudaj jako kandydatów wytypowała Jadwigę Kuźbidę, Piotra Jahna i Henryka Chromika. Jerzy Pałys jako kandydatów zaproponował Andrzeja Krebsa i Andrzeja Lachowicza, a Józef Gisman zgłosił kandydaturę Danuty Wróbel i swoją własną. Ósmym kandydatem był Rafał Olejnik, którego zgłosił Dariusz Szymański, przekonując, że w skład ciała doradczego przy szpitalu powinien wejść choć jeden lekarz.

Ostatecznie decyzją radnych w składzie rady zabrakło miejsca dla Rafała Olejnika, którego kandydaturę poparło pięcioro radnych przy jedenastu głosach wstrzymujących się i dwóch przeciwnych. Po 18 głosów „za” otrzymali: Jadwiga Kuźbida, Piotr Jahn, Henryk Chromik, Danuta Wróbel i Józef Gisman, o jeden głos mniej otrzymał Andrzej Krebs, a Andrzej Lachowicz uzyskał poparcie od 16 radnych.

3 KOMENTARZE

  1. I co w związku z tym? Kolejki się skrócą, klauzulę rozszerzą, kaplica dostanie nowy wystrój, posiłki będą cieplejsze?

  2. Teraz będzie lepiej. Pan Chromik , znany ze swej skuteczności , z pewnością załatwi nam darmowy parking przy szpitalu . Bo opłata 2,50 zł za godzinę jest dość wysoka , nie wspominając o tym , że ludzie korzystający z tego parkingu przywożą chorym jedzenie, lekarstwa, środki opatrunkowe – czyli faktycznie zmniejszają koszty utrzymania tej placówki. Czekamy z niecierpliwością na faktyczne efekty działania tej rady.

Skomentuj