Poznajcie 91 Detailing – nowe profesjonalne studio pielęgnacji samochodów z Kędzierzyna-Koźla

0

O detailingu, powłokach ceramicznych chroniących lakier oraz o tym, jak zadbać o auto i dokładnie wyczyścić nawet najbardziej zabrudzoną tapicerkę, opowiada Radosław Kosewski, właściciel pierwszego profesjonalnego Auto Spa w Kędzierzynie-Koźlu.

– Proszę przedstawić ofertę studia 91 DETAILING.

– Myślę, że nasza oferta powinna być czymś ciekawym dla mieszkańców naszego miasta i okolic. Detailing to swego rodzaju nowość na rynku motoryzacyjnym i jest to branża, która ostatnimi czasy rozwija się bardzo prężnie. Oferta naszego studia związana jest z szeroko pojętą pielęgnacją samochodów. Przede wszystkim chcemy, żeby każde auto, które trafia w nasze ręce, było doprowadzone do perfekcji. Mam tu na myśli zarówno temat lakieru, jak i właściwe zadbanie o czystość i blask wnętrza samochodu. Zajmujemy się przyciemnianiem szyb, polerowaniem lakieru, aplikacją ochronnych powłok ceramicznych na lakier i oklejaniem samochodów w folie ochronne. Oferta 91 Dietaling to także bezpieczne mycie i czyszczenie tapicerki.

– Chyba nie każdy fan motoryzacji spotkał się jeszcze z czymś takim jak powłoki ceramiczne. Proszę powiedzieć cóż to takiego i w jakim celu stosuje się tego typu powłoki na samochodzie?

– Rzeczywiście, powłoki ceramiczne dopiero od niedawna cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to nowoczesne rozwiązanie oparte o nanotechnologię, które jest odpowiedzią na potrzeby rynku – to taki „wosk” dla aut na miarę XXI wieku. Od jakiegoś czasu producenci samochodów stosują lakiery wodne, które są bezpieczniejsze dla środowiska, lecz nie aż tak wytrzymałe jak te znane z aut naszych rodziców. Nie są aż tak odporne na zarysowania, a w środowisku „detailerów” nawet mawia się, że rysują się od samego patrzenia na nie. Rozwiązaniem tego problemu są właśnie powłoki ceramiczne, które oferujemy w naszym studio. Jest to obecnie najlepsza możliwa forma zabezpieczenia lakieru auta, która polega na aplikacji bardzo cienkiej warstwy ceramicznej. Jej główne zadanie to ochrona lakieru przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Powłoka ceramiczna to przełomowa technologia, która tworzy dodatkową warstwę ochronną na lakierze, uodparniając go na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i inne szkodliwe uwarunkowania. Dodatkowo, powłoka ceramiczna w pewnym stopniu zwiększa odporność lakieru na zarysowania. Oprócz działania praktycznego powłoka ceramiczna daje też niesamowity efekt estetyczny. Dzięki niej auto staje się błyszczące tak jakby zostało pokryte warstwą szkła, tworzy się taki, jak to mówimy – cukierek. Bez względu na to, czy jest to stary czy nowy samochód, w każdym przypadku efekt będzie naprawdę wyjątkowy. Mało tego, przy odpowiednim dbaniu o powłokę potrafi ona służyć przez wiele lat – czego nie jesteśmy w stanie osiągnąć stosując tradycyjne woski. Sam efekt odpychania wody i brudu też jest nieporównywalny, wszystko „spływa jak po kaczce”.

– Kto głównie korzysta z tego typu usług?

– Są różni klienci, są tacy dla których zabezpieczenie lakieru i jego ochrona mają kluczową wartość, ale jest też spora grupa osób, którzy przyjeżdżają tylko po to, aby ich auto było lśniące i wyjątkowe. Wielu pasjonatów motoryzacji już nam zaufało i w ten sposób mieliśmy okazję pracować przy bardzo wyjątkowych samochodach, które są oczkiem w głowie właścicieli. Co ciekawe, pojawiają się ostatnio w naszym studio klienci z nowymi samochodami, które dopiero co zostały zakupione w autoryzowanych salonach. Ostatnio mieliśmy dwa przypadki, Škodę Kodiaq i Škodę Superb, które prosto z salonu Škody trafiły pod naszą opiekę. Dla klientów było to kluczowe, aby nałożyć powłokę ceramiczną, nim wystawią auta na działania naszej lokalnej atmosfery – a ta lubi płatać figle. Kominów przecież u nas nie brakuje.

– Czy jest coś, co wyróżnia ofertę studia 91 DETAILING?

– Na pewno dwie rzeczy, doświadczenie i miłość do samochodów. W tej pracy trzeba być dokładnym, skupionym i cierpliwym, aby uzyskać dla klienta pożądany efekt. Nawet największy fachowiec, który będzie wykonywał swoje obowiązki bez zaangażowania, może nie zaoferować tego, co osoba, która zwyczajnie czuje temat i która do każdego klienta podejdzie indywidualnie i zadba w jego aucie o każdy najmniejszy szczegół. Od wielu lat szykujemy auta na największe imprezy motoryzacyjne. Żyjemy motoryzacją – naturalnym więc krokiem było z garażu pod domem przenieść się do profesjonalnego studio. Oprócz tego możemy się pochwalić certyfikatem od firmy ArtDeShine, która produkuje obecnie najlepsze i najtrwalsze powłoki ceramiczne. Jako jedyni posiadamy autoryzację na stosowanie ich produktów na terenie Kędzierzyna-Koźla i oczywiście dajemy gwarancję na wykonaną usługę. Może się ona przydać w momencie szkody drogowej, ponieważ ubezpieczyciel może nam wówczas zwrócić koszt nałożenia powłoki. Jeśli wykonamy taką usługę samodzielnie lub w warsztacie, który nie da na to potwierdzenia – to możemy mieć problem w odzyskaniu środków.

Od razu widać, na której połowie maski nałożona została powłoka.

– Oprócz powłok specjalizujecie się jeszcze w kilku dziedzinach.

– Mając na uwadze dbanie o lakier, oferujemy bezpieczne mycie samochodów, które nie powoduje zarysowań, tak jak jest to w przypadku myjni automatycznych czy nawet tzw. „bezdotyków”, które to jednym myciem potrafią zrujnować lakier. Każde auto, nawet takie z najbrudniejszą tapicerką, która nie była czyszczona od dnia zakupu, jesteśmy w stanie doczyścić tak, aby odzyskało one sporą część dawnego blasku. Dlatego często przyjeżdżają do nas osoby, które właśnie kupiły auto lub które chcą sprzedać swój stary samochód. Wówczas szczególnie ważne jest zrobienie dobrego wrażenia, a czysty i zadbany pojazd jest na pewno podstawą udanych negocjacji warunków sprzedaży. Ponadto kochamy klasyki, sami mamy ich kilka i te autka są dla nas oczkiem w głowie. Zawsze mamy dużo radości z pracy przy autach z najlepszych czasów motoryzacji. Stare auta z duszą to jest to.

– Podobno, oprócz klientów indywidualnych, obsługujecie już większe firmy?

– Zgadza się. Zaczęliśmy współpracę z klientami flotowymi, którzy mogą liczyć na preferencyjne warunki. Obsługa większych klientów biznesowych dotyczy „hurtowego” zabezpieczenia powłokami aut służbowych, które jednak są dużo mocniej eksploatowane i tym samym bardziej narażone na uszkodzenia niż samochody osób prywatnych. Oferujemy także atrakcyjne warunki jeśli chodzi o mycie i pielęgnację firmowych samochodów.

DIETALING 91 Profesjonalne Studio Pielęgnacji Samochodów

Piastowska 38A
47-200 Kędzierzyn-Koźle

Tel. 788 922 422

Godziny otwarcia: 09:00 – 17:00

www.91detailing.pl

https://www.facebook.com/91DETAILING/

Artykuł promocyjny

Skomentuj