Pożar w zakładzie produkującym węgiel drzewny. Kłęby dymu są widoczne z daleka. ZDJĘCIA

22

W piątek po godzinie 10.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Śródmieściu. Ogień pojawił się w zakładzie produkującym węgiel drzewny.

Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Kłęby dymu unoszące się nad ulicą Powstańców były widoczne z odległości kilkuset metrów.

– Na miejscu doszło do pożaru śmieci na placu przy zakładzie. Nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych, nie ma też zagrożenia, że ogień przeniesie się na sam zakład – informuje brygadier Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

22 KOMENTARZE

  • Kolejarzu już nie młody.Wolałbyś żeby węgiel drzewny sprowadzać z np.Niemiec, czy Holandii.Lepiej przecież produkowć na miejscu. A produkcja nie jest aż tak uciążliwa dla srodowiska, jak niektóre szczekojadaczki tutaj ujadają.

 1. E.To nic takiego.To tylko śmieci się paliły.Widać, nawet na zdjęciach, że nagromadzili ich tyle jak hałdy na Śląsku.I co na to Straż Pożarna? Nic? Nie było wytycznych do ukarania za nadmierne składowanie odpadów palnych.

 2. Naszych radnych chyba Pan Bóg opuścił.
  Mając takie uzbrojone tereny jak np. Pole Południowe należy radykalnie zmienić
  plan zagospodarowania przestrzennego dzielnic mieszkalnych Kędzierzyna-Koźla
  eliminując wszelką działalność uciążliwą ( w tym również warsztaty samochodowe,
  lakiernictwo itp.)
  Pozdrowienia dla mądrych i odważnych Radnych.

 3. Widzę, że chodzi tutaj o stare Inparco. Moje pytanie: jeśli zakład istnieje od kilkudziesięciu lat i cały czas produkował węgiel drzewny i świeczki to dlaczego ma się teraz stamtąd wynosić. Podobna sytuacja jest w Rogach. Szanowne Państwo z miast się przeprowadziło i przeszkadza smród ze stadniny… Jeśli ludzie zajmują coraz większe tereny pod budownictwo mieszkalne i podczas budowy ew. kupna domów, mieszkań nie zwracają na to uwagi to tylko i wyłącznie ich wina. Flaszkę stawiam, że gdyby na terenach inwestycyjnych ziemia szła za grosze i jakiś deweloper postawilby tam domki to również na to znalazłby się chętny. A co z domami postawionym na starym basenie w Blachowni? Super lokalizacja, ale spoko zorganizujemy pikietę że całą Blachownię trzeba zamknąć bo smrodzi pod oknem.

  • Pana rozumowanie prowadzi do tego, że nie da się zmieniać i porządkować warunków zagospodarowania przestrzennego.

   A przecież jest ustawa, studium i plan zagospodarowania.
   Daje ona różne możliwości zmian, łącznie z zakazem produkcji.
   Ale robione to jest bez krzywdy producenta, za odszkodowaniem.
   Więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i straszyć zamykaniem tych zakładów.

 4. A w Rogach zadziałał plan zagospodarowania przestrzennego w którym jest zakaz prowadzenia produkcji zwierzęcej. I to hodowca koni narusza prawo.
  Mieszkańcy Rogów przekonali Radnych do zmiany planu aby nie dopuścić do potężnej rozbudowy kurników.

 5. O ile wiem Rogi to dzielnica Kędzierzyna-Koźla a nie wieś. Mieszkańcy są bardzo aktywni jeśli chodzi o dbanie o warunki w jakich żyją. Mają jedyną w mieście prywatną szkołę podstawową o bardzo dobrych wynikach nauczania.
  Rogi to dzielnica willowa a nie wieś i nie wolno jej niszczyć nowymi śmierdzącymi zakładami.

 6. Faktem jest, że przy południowo-zachodnim wietrze niesie tam „urocze” zapaszki ze zbiorników/mieszalników, z oczyszczalni ścieków na PPB… Bo niesie!! Ale chcącemu nie dzieje się (ponoć!) krzywda.

 7. Najlepiej będzie gdy wszystkie zakłady pracy zostaną zamknięte.Wówcza temat wywodów internetowych będzie jeden.Miasto umarło. Młodzi nie mają gdzie pracować i muszą wyjeżdżać za granicę.
  Wymądrzajcie się dalej.Nawet w sprawie stadniny na obrzeżach miasta.

Skomentuj