Pożar, tlenek węgla i otwarcie mieszkania. Pracowita środa kędzierzyńskich służb

1

Pożar, tlenek węgla i otwarcie mieszkania. Tylko do godziny 13 strażacy interweniowali czterokrotnie na terenie miasta. 

Około godziny 9 służby ratunkowe zostały skierowane do bloku przy ulicy Dmowskiego. Zaniepokojony pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który nie miał kontaktu z podopieczną, powiadomił służby. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy siłowo otworzyli drzwi. Wewnątrz znajdowała się seniorka, która wymagała pomocy medycznej.

Godzinę później zaniepokojona rodzina zadzwoniła na numer alarmowy po tym, jak nie mogli skontaktować się z seniorką. Interweniujące przy ulicy Daszyńskiego służby ustaliły, że kobieta jest cała i zdrowa. Przesiadywała w ogrodzie, przez co nie usłyszała telefonu od bliskich.

Przed godziną 13 strażacy ponownie interweniowali w wieżowcu przy ulicy Pionierów. W jednym z mieszkań zadziałała czujka tlenku węgla. Strażackie mierniki potwierdziły obecność zabójczego gazu na poziomie około 150 ppm. To kolejna interwencja w tym bloku, wczoraj w godzinach wieczornych doszło do zatrucia czadem. Więcej informacji w artykule – Akcja ratunkowa w wieżowcu przy Pionierów. Starsza kobieta zatruła się tlenkiem węgla.

Około godziny 13 doszło do pożaru w lesie przy alei Lisa. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej. W akcji gaśniczej wykorzystano blisko 10 tysięcy litrów wody. Przypuszczalną przyczyną było podpalenie. Więcej zdjęć w artykule – Pożar w lesie przy alei Lisa. Aby ugasić ogień strażacy musieli wylać 10 tysięcy litrów wody.

1 KOMENTARZ

Skomentuj