Pożar przewodu kominowego przyczyną interwencji strażaków w Większycach

2

We wtorek, kilkanaście minut przed godz. 19 dyspozytor straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w budynku przy ul. Szkolnej w Większycach.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Gęsty dym widoczny był z sąsiednich ulic. Strażacy potwierdzili pożar przewodu kominowego. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, wyczyszczeniu oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewodu kominowego. Zlecony został przegląd kominiarski. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Gdy dojdzie do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym, w pierwszej kolejności musimy pamiętać o zaalarmowaniu straży pożarnej. Następnie należy dążyć do wygaszenia paleniska poprzez wybranie materiału palnego z pieca. Pamiętajmy, aby nigdy do komina nie wlewać wody – z jednego litra wody powstaje około 1700 litrów pary, co może doprowadzić do pęknięcia, a nawet do jego rozerwania – apeluje kapitan Wojciech Żuchora z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

2 KOMENTARZE

  1. a my wszyscy za to zapłaciliśmy, bo ktoś pewnie pali byle czym i nie robi przeglądów kominiarskich.Taka „oszczędność” na koszt podatnika ..

Skomentuj