Pożar na terenie koszarów w Koźlu. W akcji cztery zastępy straży pożarnej. ZDJĘCIA

4

W sobotę przed godziną 10.30 służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru jednego z budynków na terenie byłej jednostki wojskowej przy ulicy Synów Pułku.

Z okien budynku wydobywał się czarny dym widoczny z kilkuset metrów. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym wóz z drabiną. Już po dojeździe ratowników na miejsce okazało się, że płoną śmieci nagromadzone w piwnicy budynku. Strażakom udało się szybko wydobyć płonące przedmioty na zewnątrz budynku i zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia, szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci.

4 KOMENTARZE

  1. Inaczej odmieniają się koszary wojskowe tu dopełniacz brzmi koszar, żołnierze wracali do koszar), a inaczej koszary – liczba mnoga od słowa koszar (zagroda dla owiec) tu dopełniacz brzmi koszarów. Są jeszcze miejscowości Koszary, których jest w Polsce kilka – zwykle dopełniacz: Koszarów, ale tu ważne też są zwyczaje miejscowe. Ale żołnierze wracali do koszar. I basta.
    Cytat z forum sjp.pl

Skomentuj