Pożar na składowisku odpadów opanowany. Dogaszanie potrwa jednak wiele godzin. FOTO. WIDEO

9

Ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej i blisko setka strażaków gasi pożar na wysypisku odpadów komunalnych przy ulicy Naftowej w Kędzierzynie-Koźlu. Z nieznanych na obecny moment przyczyn zapaliła się sterta odpadów wielkogabarytowych.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach. Po zbadaniu skali pożaru zostały zadysponowane kolejne zastępy. W akcji gaśniczej brały udział również śmigłowce oraz dromader, które wykonywały zrzuty wody z powietrza.

– Płonie obszar o powierzchni 100 na 60 metrów, a hałda śmieci ma około sześciu metrów wysokości. Na obecną chwilę ogień się nie rozprzestrzenia – informuje brygadier Leszek Morkis, rzecznik straży pożarnej w Kędzierzynie Koźlu.

Według pracujących na miejscu strażaków, akcja gaśnicza może trwać nawet kilkadziesiąt godzin. W cały zdarzeniu nikt nie został ranny.

W dużej części miasta w ciągu dnia czuć było zapach spalenizny. Magistrat zaapelował do mieszkańców, aby pozostali w domach i zamknęli okna. Na miejscu pożaru była prezydent Sabina Nowosielska.

MN

9 KOMENTARZE

  1. Zwijać się z tego miasta mozliwości. Nie dość, ze rano takie zadymienie, że nic nie widac, smród w domu mimo zamkniętych okien to zobaczcie ile benzenu. Godz.5 rano – 271%. Cudownie, raj, jesteśmy na wyśmienitych wakacjach. Jeszcze powinni z nas ściągnąć opłatę klimatyczną

Skomentuj