Pożar komina w domu przy Kozielskiej. Na czas interwencji występują utrudnienia w ruchu. ZDJĘCIA

4

Trzy zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru sadzy nagromadzonej w kominie domu przy ulicy Kozielskiej.

Strażacy przy pomocy drabiny dogaszają i czyszczą komin. Na czas prowadzonych działań jeden pas ulicy Kozielskiej jest zablokowany. Prowadzony jest ruch wahadłowy, a utrudnienia mogą potrwać do godziny 20.

4 KOMENTARZE

 1. Co raz częściej na Waszych stronach pojawiają się informacje o akcjach strażaków przy gaszeniu pożarów kominów w budynkach prywatnych.
  Jestem ciekaw czy właściciel lub zarządca budynku przy ul Kozielskiej obciążony będzie kosztami akcji ratowniczej – pracy trzech zastępów strażaków zawodowców i użycia specjalistycznego sprzętu?
  Każdy właściciel nieruchomości w mieście ma obowiązek dbania o stan techniczny jego własności oraz okresowe przeglądy technicznej budynku i instalacji w nim znajdujących się. W tym kominów. Jeżeli tego nie robi powinien wiedzieć, jakie koszty takiego zaniechania.
  Dlaczego ja mieszkaniec (podatnik) mam dopłacać do czyjegoś sknerstwa?

  Po drugie należy wykluczyć okresowe odwiedziny kominiarzy polegające na skasowaniu dwa razy do roku kilkudziesięcio złotowego „haraczu”, bez dokonywania przeglądu instalacji kominowej, co w przypadku Koźla jest od kilku lat regułą.
  Mogę dostarczyć konkretne przykłady takiego działania.!!!!!!!!!.

Skomentuj