Powstańcy warszawscy dostali kartki wykonane przez przedszkolaków z Kędzierzyna-Koźla

7

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu uczciły Narodowe Święto Niepodległości w niecodzienny sposób. Zrobiły kotyliony i kartki, które zostały przekazane prawdziwym bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność. 

Patrycja Barszczewska i Tatiana Gromada – wychowawczyni grupy „Żabki” z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu postanowiły zrobić wspólnie z dziećmi wyjątkowy prezent dla tych, co walczyli o naszą wolność. Tym samym zaszczepić w maluchach bakcyla miłości do ojczyzny.

Przedszkolaki zrobiły patriotyczne kotyliony i kartki, a dzięki współpracy placówki ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle prace trafiły do fundacji „Nie zapomnij o nas” upamiętniającej powstańców warszawskich, a następnie zostały rozdane bohaterom przez harcerzy i uczniów klas mundurowych z warszawskich szkół – m.in. podczas Marszu Niepodległości.

7 KOMENTARZE

 1. A co dostali Nasi lokalni Bohaterowie – Powstańcy Śląscy ?
  Piłsudskiego naprawdę Śląsk nie interesował – w Katowicach był raz…

  • Bohaterowie – Powstańcy Śląscy już dawno są w zaświatach.
   Są ludzie pamiętający o nich, stawiający świeczki na ich grobach w rocznicę Powstań Śląskich i Wszystkich Świętych. Są również ludzie pałających nienawiścią do tych pierwszych, że pamiętają o nich. Nie mam na myśli tych z MN :)

   Macieju K.
   Czy Niemcy pamiętają Ślązaków walczących po ich stronie podczas Powstań Śląskich ? Czy uszanowali ich za to ? Ich przywódca również Ślązak, walczących za niemieckość Śląska, zginął w obozie koncentracyjnym. Tragizm tych czasów.

   • Irytuje mnie to lokalne hołubienie Piłsudskiego, który Śląsk miał głęboko w d… Mamy swoich Bohaterów, o których często zapominamy, którzy za te Ziemie oddawali swoje życie. To przykre.

    • Artykuł jest o Powstańcach Warszawskich. Nic nie wspomniałeś o nich. Powstańców Śląskich i Warszawskich łączy ich walka o odrodzenie Polski.

     Skoro poruszasz Piłsudskiego i Powstania Śląskie. Zatem na jakiej podstawie uważasz, że Piłsudski miał podejście do Śląska jak twierdzisz ? W II RP Śląsk miał własną autonomię, Sejmik Śląski z siedzibą w Katowicach.
     Twierdzisz „Piłsudskiego naprawdę Śląsk nie interesował – w Katowicach był raz…” Czy był w Poznaniu ? Tam było w 100% udane powstanie. Sprawdź sobie. Też będziesz twierdził, że Piłsudski nie interesował się Wielkopolską i rodaków żyjących tam miał w …
     Współcześnie, wielki Wałęsa noblista, TW Bolek nie był w Katowicach i wielu miastach Polski. Czy też miał te strony i mieszkańców w …. Itd.
     Ciekawy masz tok myślenia.

     • @Ryszard. Wałęsa (ksywka TW Bolek) był za to w Matołkowie. I nawet folksdojcz WYSOKO POstawiony (ksywka Oskar), TEŻ się chwalił, że malował kominy w Azotach.😕

      Czyli to są nasze tylko i wyłącznie słuszne człowieki 😎

 2. Brawo dla dzieciaków !
  Pamięć ludzka jest krótka, szczególnie tych miałkich i wiecznie pytających, co z tego będę miała (miała) ?

Skomentuj