Powstało drugie koło Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Na jego czele Paweł Masełko

35
Paweł Masełko.

W lokalnej polityce w ostatnim czasie dzieje się bardzo niewiele, to jednak może być  zapowiedź ożywienia. W Kędzierzynie-Koźlu powstało właśnie drugie koło Platformy Obywatelskiej. Na jego czele stanął Paweł Masełko, radny powiatu i członek zarządu powiatu, który stosunkowo niedawno dołączył do ugrupowania.

„Decyzją zarządu regionu opolskiego Platformy Obywatelskiej powołano drugie koło PO w Kędzierzynie-Koźlu. Przewodniczącym koła został Paweł Masełko, członek zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który w 2014 i 2018 uzyskiwał mandat radnego powiatowego z naszych list wyborczych” – przekazały kędzierzyńskie struktury PO w swoich mediach społecznościowych.

Istniejące dotąd struktury PO w powiecie były przeciwne powołaniu drugiego koła, inicjatywę poparły jednak władze partii w regionie.

W ostatnich latach w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonowało tylko jedno koło PO, a jego przewodniczącym był radny miejski Michał Nowak. Automatycznie jest on również przewodniczącym ugrupowania w powiecie. Tak pozostanie co najmniej do jesieni, gdy w PO odbędą się wewnętrzne wybory. Wówczas przewodniczącego wskażą członkowie obu kół.

O powołanie drugiego koła w Studiu KK24.pl niedawno niedawno pytaliśmy Roberta Węgrzyna:

35 KOMENTARZE

 1. Młode wilki działają. Jak są dwa koła to jeszcze rama i będzie rower. Za mało się starają bo mogli by jeszcze stworzyć 3 koła i byłby samochód z zapasem. Lepiej sobie pożartować bo politycy jakiejkolwiek opcji tylko biją się o stołki ze względu na prestiż ,władze i przede wszystkim kasę. A frajerzy dają się i glosują bo wydaje im się że ci im dobrze zrobią.

   • Dołączeniem do PO potwierdził tylko że jest liczącym na posadki i profity z tego tytułu. Osiem lat rządów PO-SLD pokazało jak rozumieją pracę na rzecz ojczyzny czyli dorwać się do koryta brać, brać i brać. :))

 2. Nadradca z asparagusem nie dał rady zablokować powołania drugiego koła, taki ci on mądry….., taki obrotny co widać z oświadczenia majątkowego ile osiągnął……..! Komentować i oceniać pracę innych jak się samemu niewiele osiągnęło to potrafi. Żenada panie, wstydu oszczędź!

 3. PO to spady z MN i SLD. Koryto ponad wszystko. Kto ma stanowiska w tym mieście? Dzieci i wnuki pzpr-owców i Niemców. Dlatego jest, jak jest i lepiej nie będzie.

 4. O co kurna chodzi, 20 ludzi w mieście nie umi się dogadać, a mają odsunąć PiS od władzy, panowie opamiętajcie się i nie róbcie blazenady na swoim podwórku.

 5. Błazenada i tyle. Co jeszcze zrobią, żeby zaistnieć i żeby ktoś na nich zechciał zwrócić uwagę? Najlepiej zrobią, jak stworzą 20 kół. Wtedy każdy POpapraniec będzie miał swoje i będzie mu szefował. Od Jabola po Maślankę będą tu same VIPy.

 6. Facet za wszelką cenę chce awansować. Jest gościowi obojętne z kim, byle tylko było głośno i medialnie. Nie ważne, że PO jest już w rokładzie i próbuje się ja reanimować. Z poczynań radnego powiatowego Masełki zdaje się widać, że funkcja dyrektora miejskiej szkółki podstawowej mu juz ciąży, znudziła się i pewnie za dużo wymaga pracy, a może lepiej mu pasuje politykowanie. Jest ciekawsze niż tyranie w szkole. Mówią ludzie, że bardzo chce być starosta, ale same chęci to za mało. Trzeba jeszcze mieć dobrze pod sufitem poukładane. Mam pytanie czy dyrektorem szkoły może być bardzo aktywny funkcjonariusz partyjny. Rodzice dzieci maja różne poglady i preferencje opcji politycznych. Czy nie pora na działanie Kuratora Oswiaty.
  W przeszłości jeden funkcyjny polityk tej partii już mówił publicznie co mu się podoba i za to go skrytykowali. Przewidują, że radny powiatowy Masełko komuś potrzebny jest do tzw. działań „korygujących” w zarządzie powiatu.

 7. Ta cała opozycja bardzo przypomina mi pewien brytyjski program tv-monty pajton czy jakoś tak…
  Pamiętam, że tekst na język polski tłumaczył Beksiński.

 8. Struktury PO mnożą się jak grzyby po deszczu w przeświadczeniu że K-K to jeden z ostatnich ich przyczółków.
  Ale to nieprawda,co już widać w komentarzach.
  PO nie ma nic do zaoferowania a jej liderzy to obraz nędzy i rozpaczy.

  • Usterkę to przy narodzeniu doznał prezes twoje partii, niestety nie tyle mechaniczną co biologicznie przenoszoną tudzież poza intelektualną sferą i zaraźliwą jak widać ogromnie. Szkody co sznycelku, twoje robią to pokolenia nie odzyskają równowagi, a podzielona Polska znowu na wieki podzielona! Wiwat sznycle i inne kraby oraz prezes nowogrodzki, udało się wam…. niestety

 9. Powiedzcie wielbiciele PO gdzie są wasi przyjaciele?
  Wyjechali do Brukseli na ciepłe posadki kiedy brakło takich w Polsce;
  Tusk
  Lewandowski
  Thun
  Sikorski
  Halicki
  Hubner
  Kopacz
  Arłukowicz
  Przecież to elita która mogła w Polsce odbudować swoją partię.
  Co dotarło ??

  • Są tam gdzie polskie tuzy intelektu:
   dresik Jaki,
   oborowa Szydło,
   tornister Kempa,
   reforma Zalewska,
   escobar Waszczykowski,
   meleks Karski,
   Samoobrona Czarnecki,
   poliglotka Fotyga
   W/w mają w parlamencie ciepłe posadki i wypłacane 8700€/miesiąc, w złotówkach nie widziałeś takiego pieniądza hahahaha. Skromne 320€ diety na dzień. 4500€/miesiąc na pokrycie wydatków związanych z pełnieniem mandatu europosła. Potrafią też na dojazdach dorobić tak jak ja, kwestia zameldowania i wypisania kilometrówki.

 10. Panie Masełko radny powiatowy, członku zarządu powiatowego, szefie niby nowego kółka platformy weź się lepiej za porządną robotę, a nie zgrywaj lokalnego bosa politycznego. Mówią żeś naiwny nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś komuś potrzebny do siania fermentu i mącenia, a i tak decydować o obsadzie dobrze płatnych stołków będzie kto inny.
  Żałosne, znalazł się uzdrowiciel ledwo zipiącej, dołującej platformy już nie obywatelskiej.
  Chłopie weź się w garść i puknij w czoło, kto włazi do tonącej łodzi, co ci obiecują, że podejmujesz taki desperacki krok, jakie stanowisko obiecują: starosty, wiceprezydenta, posła?
  Koń, by się z tego uśmiał. Radny obecnie wojewódzki, były poseł też wiele rzeczy obiecał i co z tego wynika?
  A tak już na serio w naszym kraju, mieście i powiecie mamy pandemie koronowirusa, umierają ludzie i to są teraz ważne sprawy do działania, a nie jakieś polityczne lokalne gierki. Na naszych ulicach i drogach są dziury, brak nowych mieszkań, nowych miejsc pracy. Koszty wody, wywozu śmieci wysoko rosną, a i młodzi z miasta niemożliwości się wyprowadzają, bo nie mają przyszłości, perspektyw rozwoju i lepszego bytowania. Jest więc pole do działania,a mieszkańcy pytają co pan panie Masełko jako radny zrobił dobrego, aby u nas było lepiej?
  Rowere, banerek i gadanie to za mało, trzeba coś jeszcze podziałać dla nas mieszkańców

 11. Rychu, taki lepszy Ryszard na pewno są zaradni życiowo bo mają więcej niż dobrze płatne posady w Brukseli i spore majątki.
  Intelekt jest przereklamowany,sam szczęścia nie daje.

  • Uważasz że zaradnością jest umiejętność podpięcia się do perfumerii i szamba? Obojętnie z której strony, Polska polityka to jest dno i wodorosty. Na zgniłym zachodzie nie pchają się do PE, bo jest wiele ciekawszych miejsc na zarobienie pieniędzy duuuużo większych. Natomiast dla polskich nieudaczników, którzy tylko mogą zasiadać w parlamencie lub w spółce skarbu państwa to jest sufit zarobków. Zobacz , na przestrzeni lat coraz głupsi ida w politykę, łajzy wyśmiewane w podstawówce, ludzie bez kręgosłupa, giętkie gumy nic nie potrafiące poza gadaniem. Ktoś kumaty ma pracę za minimum 5 cyf i nie musi się zniżać do zarobków polskiego posła z Wiejskiej.

   • Panie Rychu,to zaradność cwaniacka,w żadnym stopniu tego nie popieram,ale jednak trzeba przyznać że głupkami nie są,członek zarzadu spółki skarbu państwa zarabia krocie.
    A polska polityka to faktycznie domena ludzi popieprzonych,zarówno z lewa jak i prawa.
    Szkoda że idziemy w tym kierunku.

 12. Może jak w końcu w powiecie i mieście możliwości zacznie rządzić platforma, to nareszcie będzie tu jakiś POrządek😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 13. Mówią że Masełko miał zastąpić Tudajową w kędzierzyńskim ratuszu. Mówią też że to nieaktualne bo Sabinka nie lubi niezależnych od niej środowisk politycznych a takie próbuje budować pan Węgrzyn. Masełko jako kompan Węgrzyna właśnie pożegnał szanse na kariere polityczną bo jak narazie w tym mieście Sabcia rządziła rządzi i rządzić będzie. Oj naiwni wy naiwni niewydarzeni politycy.

Skomentuj