Powrót po latach. Były wicestarosta został inspektorem w wydziale geodezji starostwa

0

Nieco ponad cztery lata trwała rozłąka Marka Matczaka ze starostwem powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Były wicestarosta powiatu kilka dni temu wygrał konkurs na stanowisko inspektora w wydziale geodezji, kartografii, katastru i nieruchomości.

Marek Matczak (63 lata) jest osobą dobrze znaną w lokalnym samorządzie. W wyborach z 2006 roku uzyskał mandat radnego powiatowego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Następnie objął stanowisko zastępcy ówczesnego starosty powiatu, Józefa Gismana. Cztery lata później Matczak ponownie starał się o miejsce w radzie, wtedy już ramienia Mniejszości Niemieckiej. Sztuka ta nie powiodła mu się i na cztery lata zniknął z lokalnej sceny samorządowej. W listopadzie 2014 roku były wicestarosta raz jeszcze stanął w szranki o miejsce w radzie powiatu. Powrót na listę Platformy Obywatelskiej nie pomógł – Matczak kolejny raz znalazł się poza radą. Cztery miesiące po ostatnich wyborach powróci do starostwa, choć już w roli szeregowego pracownika.

Na początku marca Marek Matczak wygrał konkurs na stanowisko inspektora w wydziale geodezji, kartografii, katastru i nieruchomości. W ostatnim czasie z wydziału nie odszedł żaden pracownik. Skąd wzięła się potrzeba zatrudnienia kolejnego inspektora? O to zapytaliśmy rzecznika prasowej starostwa. – Jakiś czas temu kierownik wydziału zgłosił zapotrzebowanie na pracownika. Ma to związek z nałożeniem nowych obowiązków na pracowników wynikających m.in. z wprowadzania nowego systemu i wielu innych zadań nałożonych odgórnie. Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że doświadczenie pana Matczaka będzie gwarantowało prawidłowe funkcjonowanie wydziału – informuje Adam Lecibil.

„W trakcie postępowania rekrutacyjnego Komisja stwierdziła, iż poziom kwalifikacji wybranej osoby, a w szczególności doświadczenie zawodowe jest wystarczające i gwarantuje prawidłowe i skuteczne wykonywanie obowiązków służbowych” – czytamy m.in. w uzasadnieniu rozstrzygnięcia konkursu wygranego przez Marka Matczaka podpisanym przez starostę powiatu Małgorzatę Tudaj.

Jak udało nam się dowiedzieć, do konkursu na stanowisko inspektora w wydziale geodezji, kartografii, katastru i nieruchomości zgłosiła się tylko jedna osoba.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj