Trudny powrót dzieci do szkół. Wojciech Czapla, dyrektor PSP nr 9, gościem Studia KK24.pl

9

Z Wojciechem Czaplą, dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, jednej z największych w Kędzierzynie-Koźlu, w Studiu KK24.pl rozmawiamy o trudnym powrocie uczniów do szkół w trakcie epidemii koronawirusa:

 

 

9 KOMENTARZE

 1. Teraz to jest przedszkole a nie szkoła.
  Szkoła to była za komuny.
  Rano samemu do szkoły, klucz na szyi i naprzód.
  Teraz jak widzę jak babcie lub mamuśki odprowadzają dzieci do szkoły to nie wiem czy płakać czy się śmiać. Potem nie dziwcie się, że takie „mamisynki” rosną.
  A w szkole jak było się niegrzecznym to albo linijką po pupie albo świeczką „komunijną” się dostawało.
  Ale co Wy wiecie o szkole……..przedszkolaki.

  ps. za naszych czasów do szkoły chodziło się też w soboty.

  • Też za taką komuną tęsknię, baba z histy przylała, facet z ZPT tak ściskał rękę, że watażkowie przed nim klękali, wuefista w kantorku słuchał XIII księgi, łza się w oku kręci. Mundurki, apele, hymny, obowiązkowy rosyjski i opowieści o wspaniałym ZSRR, obozie Artek, Пусть всегда будет солнце…
   no i sobota do budy, kurła Pioter ale nam było dobrze

 2. Od paru dni w mass mediach porusza się problem powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Ciągłe wątpliwości nauczycieli, dyrektorów szkół co będzie ? Jak to zorganizować ? Rozumiem, lecz dłuższy czas nauczyciele siedzieli w domach i rzekomo prowadzili zdalnie lekcje. Podobna sytuacja ma się w urzędach. Ci nadal nie przyjmują petentów twarzą w twarz. Co mają powiedzieć, ci którzy byli i są narażeni na zakażenie bezpośrednio ? A są to pracownicy z sektora zdrowia ale nie tylko. Ostatnio moda jest organizowania przez grupy idiotów bo inaczej nie można tego nazwać, przychodzenie do sklepów bez maseczki na twarzy. Często gęsto właśnie ci, którzy tam pracują czyli w sklepach są narażeni na zarażenie się tym świństwem. Głośna sprawa z Suwałk pokazała absurd, gdzie policjant karze sprzedawczynie za nieobsłużenie osoby bez maski. Sprzedająca zachowała się prawidłowo czyli zgodnie z przepisami. Jak widać to mundurowi, którzy powinni przestrzegać i egzekwować są na bakier z prawem. Społeczeństwo powinno zrozumieć ,że wspólne przestrzeganie może zapobiec tragedii.

  • jak ty mnie kozianin śmieszysz. Ty jak Edek spod sklepu, każdy temat omówisz a wiedzę masz powierzchowną, albo zerową. Trudno i takie coś może tu pisać. Oddaj ławki ze Sławięcic.

     • Ty psycholog za pięć groszy do tego po podstawówce. Skończ twoje wypociny bo wiatr hula ci pod czerepem i sam nic nie potrafisz sklecić, a innym próbujesz wykazać błędy.. Skończ przynajmniej podstawówkę i naucz się pisać analfabeto.

 3. Co on tak biadoli? Dyro, to ma być dyro, a nie ciepła kluchy. Jeszcze z jego żony i im podobnym zróbcie dyr. i … pozostanie oświaty dawnych wspomnień czar. Przepisy ważniejsze niż dziecko?

 4. Czytam te komentarze ejj..Nauczyciele jak sama ich nazwa zawodu nauczyciele …Brakło by rubryk opisać oczywiście nie wszystkich do jednej beczki.Do roboty się brać a nie wszystko na garbie rodziców którzy się już uczyli oto moja propozycja tak tylko obniżyć wynagrodzenie w czasach tzw pandemii .A za zdalne nauczanie płacić rodzicom.Zadawanie masa zadań i straszenie bo to ma być na jutro itp….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj