Powraca śnieżna zima. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla mieszkańców naszego powiatu

2

Zbliżający się weekend przyniesie zimową aurę. W całej Polsce występować będą okresami intensywne opady śniegu, zrobi się zdecydowanie chłodniej niż było w ciągu tygodnia, a porywisty wiatr powodować będzie lokalnie zawieje śnieżne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców naszego powiatu. Spodziewane są intensywne opady śniegu oraz zawieje śnieżne.

Prognoza pogody dla województwa opolskiego w sobotę:

Zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym i przejściowo ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm, w obszarach podgórskich nawet o 20 cm. Temperatura maksymalna od –1°C do 1°C, w obszarach podgórskich od –2°C do 0°C, w szczytowych partiach Sudetów od –9°C do –6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Miejscami powodować będzie zawieje śnieżne.

Prognoza pogody dla województwa opolskiego w niedzielę:

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano opady śniegu. Temperatura maksymalna od –2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Intensywne opady śniegu

stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-01-20 23:00
Do: 2023-01-21 13:00
Czas wydania: 2023-01-20 12:02

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj