Powiat zdobył 2,3 mln zł. To pieniądze, które pozwolą utrzymać komunikację autobusową GTV BUS

7

Powiat kędzierzyńsko-kozielski pozyskał ponad 2 mln 387 tys. zł na połączenia autobusowe, które w naszym powiecie realizuje Komunikacja lokalna GTV BUS.

Wniosek został pozytywnie oceniony i dziś w urzędzie wojewódzkim podpisano umowę na nowy 2023 rok. Dzięki czemu mieszkańcy przede wszystkim mniejszych miejscowości będą mogli dotrzeć do pracy, szkół czy placówek zdrowia.

– Ta kwota pozwoli nam organizować transport w 2023 roku. Gdybyśmy nie pozyskali tych środków, mielibyśmy ogromny problem, by zaplanować organizację transportu lokalnego na terenie powiatu. A przecież wiemy, że głównymi korzystającymi są uczniowie naszych szkół, zależy nam na dobrej, optymalnej siatce połączeń i taką będziemy starali się utrzymywać i ją udoskonalać – mówi starosta Paweł Masełko, który podpisał umowę wraz z wicestarostą Józefem Gismanem.

W sumie w województwie dofinansowanie otrzymały 263 linie autobusowe na łączną kwotę 30 mln zł.

7 KOMENTARZE

  1. A może tak udało by się utworzyć linię GTV Bus która by łączyła oś.Kużniczka z Kożlem,gdyż MZK od lat nie uruchamia linii z Kużniczek do Kożla.Panie Starosto nie zapomnij o mieszkańcach oś.Kużniczki.Czuwaj!

  2. Proszę łaskawie wyjaśnić co to znaczy, że powiat „zdobył” lub „pozyskał” pieniądze na transport. Czy ktoś zaciekle bronił kasy, czy wystarczyło jedynie złożyć odpowiedni wniosek?

      • Niezłym zgredem trzeba być, by czytać tylko tytuł. Artykuł nie został poprawiony i interesujący cię akapit brzmi następująco: „Wniosek został pozytywnie oceniony i dziś w urzędzie wojewódzkim podpisano umowę…”

  3. A nie na tym polega ich praca, czy tylko siedzą biorą pieniądze, bo wygląda jak by sami byli zaskoczeni że się udało 😂😂

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj