Powiat wyda w tym roku aż 20 mln zł na inwestycje. Dużo projektów unijnych

0

– Musimy być dobrze przygotowani, by jak najlepiej wykorzystać unijne pieniądze z nowego rozdania– mówił marszałek Andrzej Buła podczas sesji Rady Powiatu. Chwalił też władze samorządowe za umiejętne sięganie po unijne dofinansowania oraz ciekawe i innowacyjne pomysły wdrażane przez powiat.

Tylko w tym roku nasz samorząd zrealizuje zadania inwestycyjne za 20 mln zł. Wiele z nich możliwych było do przeprowadzenia dzięki dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim i umiejętnym sięgnięciem po unijne pieniądze. W ramach subregionu powiat wyremontował drogę w stronę Zalesia Śl., ostatnio otworzył najnowszą pracownię do nawigacji na kozielskiej przystani (jeden z największych projektów w województwie, w ramach którego otwarto jeszcze kilka innych pracowni), a wkrótce też spore inwestycje czekają nasz szpital. Już teraz trafia tam nowy sprzęt do diagnostyki.

Powiat stara się też o pieniądze na przeniesienie pediatrii do budynku głównego, to obecnie cel strategiczny postawiony przez nową dyrekcję SP ZOZ. O możliwości sfinansowania tego skomplikowanego zadania dopytywał na sesji dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj