Powiat wybrał wykonawcę remontu ulicy Spacerowej. Trzeba było dołożyć pieniędzy do inwestycji

5

Firma Technical Solutions wygrała przetarg na przebudowę kilometrowego odcinka ulicy Spacerowej. Inwestycja, która ma ułatwić dojazd do Pola Południowego pochłonie ponad 3,6 miliona złotych.

Przebudowany zostanie najbardziej zniszczony odcinek trasy łączącej Sławięcice ze Starą Kuźnią. Na tym odcinku panuje szczególnie duże natężenie ruchu, gdyż droga prowadzi do terenów inwestycyjnych przy ulicy Naftowej. Starostwo pozyskało na remont dofinansowanie z drugiej edycji Polskiego Ładu, planowo inwestycja miała pochłonąć nieco ponad trzy miliony złotych, ale wszystkie firmy startujące w przetargu złożyły oferty przekraczające środki zarezerwowane na ten cel w budżecie powiatu.

Ostatecznie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Technical Solutions, która przebudowę drogi o długości kilometra wyceniła na kwotę 3,67 miliona złotych. Ważnym elementem zadania będzie obniżenie niwelety jezdni pod wiaduktem. Prace mogą rozpocząć się wiosną i potrwają maksymalnie cztery miesiące. Inwestycja ma być prowadzona przy ruchu wahadłowym.

5 KOMENTARZE

 1. Pracę nie mogą rozpocząć się wiosną. Najpierw trzeba otworzyć Gliwicką, bo ul.Spacerowa to oficjalny objazd na czas przebudowy tamtej.

 2. Smiechu warte 1 km a co z resztą drogi dziura na dziurze najgorszy odcinek od przejazdu do mostu zostanie. Już nie wspomnę o przejeździe istna tragedia

 3. Hmmmmm 😕…. Mówicie Państwo, że wybrano wykonawcę?! 😆
  Ciekawe kto jest tym WYBRAŃCEM ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 🙄😊

  Można być raczej pewnym, że to zaś JEST jakiś sprytny ludzik 😜 z rodziny krewnych i znajomych królika 😁

  W końcu takich zdolnych człowieków, jest oczeń MNOGO – w spisach najbardziej zasłużonych ludzików POd dywanem 🤭 – dla ekipy „żondzoncej” naszym nieszczęśliwym miasteczkiem🥴

  Proponuję tę ekipę fachurówi tj ulubieńców ukochanej WŁADZUNI, która to ekipa tak PIĘKNIE spier..iła …… eeeeee… to znaczy…. tak pięknie i błyskawicznie 🥳🤣 wyremontowała ten cudowny mosteczek w Kłodnicy 😎

  • To jeszcze nic!!!zapraszam na ścieżkę prowadzącą do szkoły 15.na wale ułożono krawężniki,postawiono stoliki i ławeczki a całość wysypano pięknym grysem,nic tylko spacerować z wózkami do przedszkola.pomysl katastrofa.

 4. A zna ktoś tajemnicę braku wyremontowania całości ulicy Mostowej? Rejon skrzyżowania i kawałek za nim w stronę mostków. Może z 25 metrów. Asfaltu zabrakło czy pieniędzy?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj