Powiat wybrał firmę, która wyremontuje ulicę Wojska Polskiego. Prace ruszą jeszcze tej wiosny

15

Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z aleją Lisa i ulicą Stalmacha. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia, parkingi i chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa.

Będzie to kolejny etap remontu jednej z najważniejszych ulic w mieście. Poprzednio droga została przebudowana na odcinku od wjazdu do osiedla Azoty do wiaduktu kolejowego. Tym razem czas na remont fragmentu przebiegającego przez Śródmieście.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że inwestycja zostanie wstrzymana. W budżecie powiatu na 2018 rok nie znalazły się bowiem środki na ten cel – znacznie droższa niż zakładano przebudowa drogi do Zalesia Śląskiego mocno uderzyła w kieszeń samorządu. Dopiero na lutowej sesji rady powiatu zdecydowano się jednak na realizację inwestycji, choć w skromniejszym zakresie niż pierwotnie zakładano.

– Rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło w piątek. Najniższa oferta opływała na kwotę wyższą od środków zarezerwowanych na zadanie o niespełna 400 tysięcy złotych. Zdecydowaliśmy się dofinansować tę inwestycję – poinformowała na wczorajszej sesji rady powiatu starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Powiatowi już wcześniej udało się pozyskać dofinansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020. Również połowa kwoty, którą trzeba będzie dopłacić do zadania, będzie pochodziła ze środków centralnych.

Przetarg na zadanie wygrała firma Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która swoje prace wyceniła na 3,25 miliona złotych. Umowa ma zostać podpisana w najbliższych tygodniach, a same prace mają potrwać maksymalnie 150 dni. W ramach zadania przebudowana zostanie jezdnia, parkingi i chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa.

15 KOMENTARZE

 1. Do tych 150 dni doliczyłbym jeszcze drugie tyle. Patrząc na czas remontu drogi kuźniczka-zalesie to tutaj nie wierzę w terminowość wykonania przez jakąś firmę kogucik. Widać że wybory prezydenckie w tym roku. Całe miasto rozlosowane a po wyborach znowu przez 4 lata nic się nie będzie działo.

  • Lolek , Firma Kogucik??? jak się nie znasz to się nie wypowiadaj , wybrano największą firmę drogową w naszym regionie . co do wyboru firmy na drogę kuźniczka- zalesie to masz rację bo tam wybrano takiego wykonawcę z Niezdrowic do wykonania remontu mostów ze znana się tyle na mostach co fryzjer , dlatego tak to trwa

 2. Aż się boję pomyślec….. pewnie znów na rzeź pójdą drzewa i krzewy??? Ostatnio jak tylko słyszę remont ulicy to kojarzy mi się to z leżącymi drzewami. Niestety, tak to się odbywa w naszym mieście niby są nowe nasadzenia a wokół coraz większa pustka. Żal…

  • Moja skromna rada.Jeśli boisz się jakieś czynności. W tym przypadku myślenia, to po prostu tej czynności nie wykonuj.
   Jeśli będzie wykonywany remont ulicy i jej poszerzanie, to trzeba drzewa i krzewy rosnące w granicach przyszłych rozmarów tej drogi, usunąć.
   Ja widzę, że nasadzenia na wyremontowanych odcinkach drogi są wykonywane. Jeśli Ty widzisz pustkę, to zapewne jest to spowodowne tym, że drzewka jeszcze się nie rozrosły.
   Ale poczekaj trochę. Nasadzone drzewka wkrótce pokryją się świeżym listowiem i Twoja pustka też się wypełni.

   • A teraz moja rada. Polecam zajrzeć na Google Street View – Aleja Jana Pawła II na przeciwko Parku Pojednania. Zobacz co zostało wycięte (mnóstwo drzew o wysokości 3 lub 4-piętrowego bloku) i co tam teraz jest posadzone. W dodatku nasypali tam jeszcze kory i kamieni. No PRZEŚLICZNIE to wygląda.

 3. Jako codzienny użytkownik trasy Cisowa – Kędzierzyn i dalej w kierunku Azot już się cieszę z kolejnej inwestycji, której „patronką” jest pani Starościna. Będziemy czytać o kolejnych przesunięciach terminu zakończenia inwestycji (patrz droga Kuźniczki – Cisowa i dalej do Zalesia) oraz wkraczaniu po raz kolejny w finalną fazę inwestycji. Kompromitacja!

  • Bo tak się dzieje jak wybiera się wykonawcę za kwotę grubo poniżej realnej ceny wykonania i bez doświadczenia w robotach drogowo mostowych . Robota na drodze Kuźniczki – Cisowa rozgrzebana na całej długości , zero planowania , zero etapów

 4. Mi sie bardzo podoba przebudowa ul Jana Pawla II . I jestem za zeby stare drzewa wycinac a nowe sadzic. Pani Prezydent oby wiecej takich inspiracji

 5. Moja rada w zamian usunietych drzew, niech Miasto sadzi nowe drzewa tym co sa najbardziej tym faktem oburzeni na ich prywatnych posesjach ;) I beda mieli ladnie zielono I przedewszystkim duzo tlenu na swoich posesjach .

 6. Przy okazji tego remontu dobrze by było, gdyby chodniki zostały odnowione w bardziej przemyślany sposób niż zostało to wykonane przy al. JP2 w centrum miasta, gdzie szara, jednolita betonowa kostka bardziej pasuje do parkingu przy dyskoncie, niż na chodnik. Może warto pomyśleć o urozmaiceniu w postaci płyt chodnikowych, czy też różnokolorowej kostki. Inna sprawa to skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Pionierów. Może warto wybudować tam rondo (oczywiście o odpowiedniej średnicy, nie zaś rondo miniaturkę, które będzie sprawiać jeszcze więcej problemów, niż zwykłe skrzyżowanie).

  • Ja też się dołączę z pomysłem. Proponuję likwidację ulic, a w to miejsce wybudować same ronda. Większe, mniejsze, średnie.I całkiem malutkie.W każdym razie takie żeby zachodziły na siebie, żeby się z sobą zazębiały.Żeby tworzyły taki wespół wzespół kompleks rondelków.Każdego kierowcę przecież uczyli kręcić kierownicą, więc powinni sobie dać radę.Przegonimy wówczas w ilości rond taki Rybnik z Żorami do kupy wzięte.A i bezpieczeństwo ruchu się poprawi.Prawie tak samo jak świecenie w dzień w czasie jazdy.

Skomentuj