Powiat świętuje 20 urodziny. Zaproszenie na wielką galę w Hali Azoty

0

Na koncert z udziałem ponad setki wspaniałych muzyków zaprasza starosta wraz z radnymi powiatowymi. To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze nie było.

Po raz pierwszy bowiem na jednej scenie pojawią się artyści Filharmonii Zabrzańskiej, którym dyrygować będzie Sławomir Chrzanowski, sławy polskiej sceny operetkowo-musicalowej, a także powiatowy chór „Kandersino” wraz z orkiestrą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Gościem specjalnym będzie Kacper Kuszewski, aktor rozpoznawalny dzięki serialowi „M jak Miłość”, wszechstronnie uzdolniony artysta wystąpi wspólnie z muzykami w wielkim show na dużej scenie hali widowiskowej Azoty. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Witold Matulka, gwiazda polskiej operetki i estrady, ulubieniec publiczności.

– Chcemy zaprosić naszych mieszkańców na muzyczną ucztę z okazji 20-lecia samorządu powiatowego oraz Dnia Matki. To wyjątkowe okazje, zatem i koncert, na który serdecznie zapraszamy powinien być nietuzinkowy – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

Wydarzenie, które zaplanowano na 26 maja (sobota) dedykowane jest Bogusławowi Kaczyńskiemu, wybitnemu polskiemu popularyzatorowi opery i muzyki poważnej, a także dziennikarzowi zmarłemu w 2016 roku.

W najbliższych tygodniach bezpłatne wejściówki będą do zdobycia m.in. na profilu powiatu na Facebooku.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj