Powiat świętował razem z mieszkańcami. Wielka gala operetkowo-musicalowa w Hali Azoty. ZDJĘCIA

0

Powiat kędzierzyńsko-kozielski ma już 20 lat. Z tej okazji w Hali Azoty odbyła się wielka gala operetkowo-musicalowa „Przeboje świata”, która zbiegła się także z Dniem Matki.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie mieszkańcy powiatu mogli odbierać od kilku tygodni. Publiczność dopisała. Koncertu słuchało około 2 tysięcy osób. Na scenie poza orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej, tenorami na czele z Witoldem Matulką i sopranistkami wystąpił także śpiewający aktor Kacper Kuszewski znany z serialu „M jak miłość”. Nie zabrakło lokalnych akcentów. Wydarzenie muzycznie otworzyła Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, a w trakcie koncertu kilka utworów wykonał powiatowy chór „Kandersino”. Dla grupy był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością i w tak zacnym towarzystwie artystycznym.

Koncert był jednocześnie trybutem dla nieodżałowanego znawcy muzyki klasycznej Bogusława Kaczyńskiego, który swoją obecnością zaszczycił uroczystość z okazji 10-lecia powiatu, o czym przypomniała starosta Małgorzata Tudaj.

– Dziś jednak obchodzimy jeszcze jedno przepiękne święto. To święto wszystkich mam. Nade wszystko więc ten koncert jest ukłonem dla tych najważniejszych osób w życiu każdego z nas – mówiła Małgorzata Tudaj.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski powołano do życia przed prawie 20 laty na mocy reformy samorządowej.

– Powiat to szpital, powiat to droga, powiat to szkoła, powiat to pomoc słabszemu, wreszcie powiat to współpraca, za którą dziś serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom, pracownikom, jednostkom i organizacjom – stwierdził wicestarosta Józef Gisman.

Do mieszkańców zwróciła się również przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel, która podziękowała zarządowi powiatu za przygotowanie obchodów i życzyła mieszkańcom dobrej zabawy.

Skomentuj