Powiat przypomina: pacjent może nie zgodzić się na teleporadę, lekarz ma obowiązek wyznaczyć wizytę

2

Przypomnijmy, minister zdrowia podpisał rozporządzenie ograniczające teleporady. Teleporada będzie możliwa np. w przypadku konieczności przedłużenia recepty. Jeśli pacjent nie wyrazi zgody na teleporadę, musi zostać przyjęty na miejscu w danej placówce. Informację potwierdził nam opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wyłączył z systemu teleporad dzieci do 6 roku życia. Dostęp do wizyty w tradycyjny sposób mają pacjenci, którzy odczuwają konkretną dolegliwość pierwszy raz albo mają podejrzenie choroby nowotworowej.

Na wizytę mogą udać się również osoby dopiero co zapisane w danej przychodni oraz pacjenci z chorobami przewlekłymi, jeśli doszło do pogorszenia stanu zdrowia lub zmiany objawów. Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, zawsze pacjent będzie miał prawo skorzystać z możliwości odwiedzenia lekarza, gdy taką potrzebę odczuwa.

Narodowy Fundusz Zdrowia radzi, by w sytuacji gdy lekarz odmawia przyjęcia bezpośrednio w placówce, dzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i zgłosić nieprawidłowości.

Źródło: starostwo powiatowe 

2 KOMENTARZE

  1. Dobre sobie . Często to nie lekarz odmawia bezpośredniej wizyty tylko „barykady” w rejestracjach. Chcąc się zarejestrować do lekarza słyszę , ze teleporada i lekarz zadecyduje czy mnie przyjmie czy nie . Nie decyduje pacjent czy ma nagły niepokojący silny ból tylko recepcjonistki . Paranoja.

  2. Jednak prywatnie już do tego samego lekarza teleporady nie ma. W sumie dobrze pisze pacjent, do w rejestracji uważają się za nie wiem co

Skomentuj