Powiat przebuduje drogę z Większyc do Radziejowa. Prace rozpoczną się na dniach

1

W najbliższych dniach ruszy kompleksowy remont drogi z Większyc do Radziejowa. Powiat kędzierzyńsko-kozielski podpisał już umowę na modernizację prawie dwukilometrowego odcinka.

Nawierzchnia zostanie poszerzona do 6 metrów i solidnie wzmocniona, dodatkowo w Radziejowie powstanie nowy chodnik.

Remont potrwa dwa miesiące, w tym czasie droga z wyjątkiem dojazdu mieszkańców ma być wyłączona z ruchu, drogowcy poprowadzą objazd.

Umowa opiewa na 1 mln 800 tys. zł, z tego połowę powiat zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

  1. Tak naprawdę to fragment tej drogi. Starostwo również zakończyło postępowanie przetargowe na remont cząstkowy na drogach powiatu. Niestety też to nie obejmie wszystkich ubytków w konstrukcji jezdni. Przyczyną jest ograniczenie, którego do tej pory nie było, a mianowicie były brygady, które naprawiały ubytki w jezdniach, usuwali uszkodzenia, chodników, stawiali/wymieniali oznakowania pionowe, kosili, wycinali itd. Lecz „mądrale” ze Starostwa postanowili się perfidnie pozbyć tych ludzi. Powoli będą efekty tej idiotycznej decyzji. A tak przy okazji Powiatowego Zarządu, który został zlikwidowany/ nie został zlikwidowany…. Pozostał po nim majątek, który był wystawiony na przetag http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9525/2937/ogloszenie-o-drugim-przetargu-publicznym-na-sprzedaz-skladnikow-rzeczowych-majatku-ruchomego-zlikwidowanej-jednostki-organizacyjnej-powiatowego-zarzadu-drog-w-kedzierzynie-kozlu.html
    Sięgnąłem głębiej i co widzę :http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/27952/przetarg-publiczny-nr-2_przedmiot_zalacznik-nr-1.pdf Muszę tu nadmienić ,że przetarg ten został unieważniony z pewnych powodów, m.in. pewnych braków – co mnie nie dziwi. Ale tym to powinna zająć się prokuratura.
    Tylko część sprzętu wystawiono na przetarg, a co z resztą jak np.: samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, 2 kosiarki wózkowe Husqvarna, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Młotowiertarka Bosch GBH 2–26 DFR, Warsztatowy podnośnik do silników nowy, 3 sztuki chwytaków ręcznych do krawężników, szlifierka stołowa, ostrzarko-szlifierka stołowa -nowa, komplety narzędzi jak klucze oraz przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Gdzie to jest ? Do tego dochodzą : znaki drogowe różne-nowe, rury do znaków i mocowania. Przecież to jest majątek państwowy,a nie prywatny. Poza tym dlaczego do przetargu wystawiono dwa pojazdy, które nadają się tylko na złom ? A są to Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Kangoo nr. rej. OK33738 ? Tymi pojazdami szefostwo kazało jeździć pracownikom do zleconej roboty. Renault np. pod pedałami nie miał już podłogi. Była wstawka z blachy. Już nie wspomnę o rejestrowaniu, a właściwie o jego sposobie…. Co z tym majątkiem ? W odpowiedzi udzielonej ze strony Starostwa w piśmie podpisanym przez kierownika działu d/s zamówień oraz v-ce Starostę czytam, że : część wymienionego w zapytaniu sprzętu przejęło Starostwo – czyli tak naprawdę, które urządzenia, gdzie zostały przekazane i komu – nie wiadomo. Następnie pozostały majątek po PZD został zlikwidowany – tak właśnie się nielegalnie przejmuje jeszcze sprawny sprzęt, który można później sprzedać. Drodzy czytelnicy ,tak właśnie się robi z majątkami upadłych firm czy instytucji państwowych. A przecież tak naprawdę to za Nasze Społeczne pieniądze. Winnych nie ma……
    Proszę tylko nie pisać idiotycznych komentarzy w postaci : już ktoś podobnie pisał – znalazł się detektyw, albo zgłoś to … itd. Ujawniam to, gdyż jest to majątek społeczny czyli za Nasze pieniądze ,a ktoś próbuje oszukiwać i za to powinien ponieść konsekwencje. Aha to nie jakaś zemsta jak to niektórzy mi zarzucają…. Jest to uczciwość z mej strony i tego samego oczekuje. Redakcję jednocześnie proszę o nie blokowanie i nie cenzurowanie.

Skomentuj