Powiat pozyskał prawie dwa miliony złotych na kontynuację prac drogowych w gminie Reńska Wieś

9

Do końca listopada potrwają prace na drodze z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. W tym tygodniu kładziona będzie dolna warstwa asfaltu. Dobrą informacją jest to, że Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1 mln 800 tys. zł na drugi etap remontu nawierzchni z Radziejowa do Pociękarbia, co będzie kontynuacją prac na tym odcinku.

Samorząd inwestycje zrealizuje w całości ze środków rządowych, co jest istotne z punktu widzenia przyszłorocznego, trudnego ze względu na pandemię budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wzdłuż drogi powstanie zupełnie nowy kanał technologiczny przygotowany pod różnego rodzaju instalacje, na przykład światłowodowe, dzięki czemu w przyszłości nie będzie konieczności jej przebudowywania.

Remont drugiego etapu ma ruszyć w przyszłym roku. Po wszystkim nawierzchnia w gminie Reńska Wieś będzie kompleksowo wyremontowana od Większyc do samego Pociękarbia. W sumie modernizacje w tym rejonie pochłoną 3 mln 600 tys. zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

9 KOMENTARZE

 1. W ramach ZWALCZANIA kierowców i durnych samochodów, oraz w ramach walki z benzenem należy brać przykład z budowy dróg w mieście😕

  Czyli, wąziutkie jezdnie, ścieżki rowerowe szerokie i obowiązkowo w poprzek jezdni😁Wyrżnąć WSZYSTKIE drzewa, a w ich miejsce zasadzić jakieś badyle. Od razu będzie PIĘKNIEJ, zgodnie z TRYNDEM i drzewa nie będą znienacka wyskakiwać przed samochody😕

 2. I to się liczy. Hej. Ważne że kasa pozyskana. Jakość prac już nie będzie ważna, czyli będzie taka jak większość ulic. Z jeziorami wodnymi po deszczu, z niewypoziomowanymi przejazdami ścieżek rowerowych na styku z jezdnią, z górami i dolinami na świeżo położonej nawierzchni.
  Ważne że jest kasa pozyskana.
  Ważne, że jest o czym napisać i czym się pochwalić.
  Przecież za niusa redachtór też jakąś kaskę przytuli.
  Dziwię się tylko, że „dającego” nie interesuje czy pieniądze zostały wykorzystane w sposób właściwy.
  No tak. Ale to przecież pieniądze „rządowe”, czyli w efekcie nasze, nie ma więc czemu się dziwić.

Skomentuj