Powiat pozyskał dofinansowanie na remont ulicy Spacerowej. Modernizacja ruszy dopiero w przyszłym roku

4

Prace przy modernizacji odcinka ulicy Spacerowej w Sławięcicach nie rozpoczną się w tym roku – to już pewne. Choć powiat otrzymał 3,1 miliona złotych dofinansowania w ramach drugiej odsłony Polskiego Ładu to sama inwestycja ma ruszyć dopiero w 2023 roku.

Na Polu Południowym wkrótce powstanie oddział spółki EKO-OKNA S.A, która wybuduje zakład produkcyjny, a już niedługo stawianie fabryki rozpocznie koreański Foosung. Mieszkańcy wskazują, że ulica Spacerowa, która będzie prowadzić do firm, wymaga pilnego remontu.

Do września będzie trwał remont odcinka ulicy Gliwickiej, a objazd dla ciężkich samochodów został poprowadzony przez ulicę Spacerową. Wśród kierowców zawodowych pojawiły się obawy związane z modernizacją tej drogi. Remont ulicy Spacerowej może znacznie wydłużyć trasę objazdu.

Jak informuje Adam Lecibil ze starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, modernizacja ulicy Spacerowej odbędzie się w przyszłym roku i nie będzie kolidować z bieżącym remontem ulicy Gliwickiej, a obecne objazdy zostaną zachowane.

4 KOMENTARZE

  1. Pytanie do Starostwa co z obiecanym remontem 2 lata temu drogi z Lenartowic przez las do Cisowej obecnie droga jest zamknięta ze względu na budowę mostu na obwodnicy czy nie można to wykorzystać i zrobić remont. Ale jak to zawsze bywa po oddaniu obwodnicy zamknie się ponownie drogę do remontu tylko kiedy. Przecież można to jakoś połączyć

  2. To są czyste jaja!!! Zamiast wyremątować ulice Robotnicza bo kto chodzi do roboty ulicom Spacerowom to oni bendom czekać do 2023 roku!! Kto za to płaci?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj