Powiat pomoże w odbudowie zniszczonego przez pożar budynku w Bierawie

0

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zdecydowali o przekazaniu 25 tysięcy złotych gminie Bierawa. Pieniądze mają zostać wykorzystane na odbudowę budynku wielorodzinnego zniszczonego w trakcie pożaru, który miał miejsce 25 listopada 2019 roku.

Pożar wybuchł na poddaszu budynku przy ulicy Kościelnej. Najprawdopodobniej ogień najpierw pojawił się w przewodzie kominowym, a następnie rozprzestrzenił się na dach i poddasze. W trudnej akcji gaśniczej brało udział ponad 20 zastępów strażaków, którzy działania prowadzili przez kilkanaście godzin.

Dzięki sprawnej akcji ratowniczej nikt nie został poszkodowany w zdarzeniu. Ogień wyrządził jednak ogromne straty, a poszkodowanych w wyniku pożaru zostało kilka rodzin. Naprawa szkód powstałych w wyniku pożaru pochłonie kilkaset tysięcy złotych.

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego już w grudniu wystąpili z inicjatywą wsparcia gminy w odbudowie zniszczonego budynku. Na ostatniej sesji podjęto uchwałę w tej sprawie. Powiat przekaże na rzecz gminy 25 tysięcy złotych, radni głosowali jednomyślnie.

Skomentuj