Powalone drzewa na drogach powiatu. Strażacy usuwają skutki wichury

2

Jest to pracowity początek tygodnia dla naszych służb. Tylko w poniedziałek w związku ze skutkami wichury na terenie województwa do godz. 13.30 strażacy interweniowali ponad siedemdziesiąt razy. Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odnotowano sześć zdarzeń.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla mieszkańców naszego powiatu ostrzeżenie drugiego stopnia, związane z silnymi wiatrami. Do godz. 17 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h.

Do godziny 13:30 Państwowa Straż Pożarna odnotowała 71 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie opolskim wraz z miastem Opole (30), kluczborskim (9), brzeskim (8) oraz namysłowskim i oleskim (7).

Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odnotowano sześć zdarzeń. Strażacy interweniowali do powalonego drzewa na drodze krajowej nr 38 pomiędzy Reńską Wsią oraz Pawłowiczkami, a kilkanaście minut później na ulicę Mostową w Kędzierzynie-Koźlu. Kolejne zdarzenie z udziałem powalonego drzewa miało miejsce w Steblowie (gmina Cisek) oraz dwa w Poborszowie i jedno w Łężcach (gmina Reńska Wieś).

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

Skomentuj